Kierrätys on

1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos olisimme hasseja kaikki, Suomi olisi konkursissa jo ennen syksyä, ei olisi mitä kierrättää sitten.

Niin suuri on hänenkin kulutuksensa, sitten hihkaisee muille, että säästäkää, ja kierrättäkää. Tulee mieleen Halosen Siwassa käynti, muutaman euron alennuksen takia, yksityis suihkarilla ajelee ja käy Siwasta hakemassa kupongilla rahaa euron/ pari.

Tavallisempi ihminen ei juurikaan tarvitse kierrätystä, monellä pikkuasialla, saadaan monet "kierrätykset" eliminoitua, nekin mitättömät.

Mutta sitten nämä pari mamsellia, siellä sitten kuluu muutakin kuin verorahoja. Ihmeellinen tuonkin ensinmainitun kulukorvauskin, saa vain lentokoneessa istumisestaan n.10000€ kuussa puhtaana. Kierrätys--kierrätys--ei oikein nyt soinnu tuonne. Käy suihkarilla uimassakin maapallon toisella puolen! ja sanoo tolloille että säästäkää, kierrättäkää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


järkevää? kirjoitti:

http://www.yle.fi/mot/310100/kasis.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu