Juhannus Rukalla

Jussi...

Onkos kokemusta Rukan juhannuksesta? Millainen on meininki, ja minkälaista porukkaa liikkeellä juhannuksen aikaan...

9

3120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myöhässä

      sorry vaan että taidat olla 30 vuotta myöhässä!
      ennen rukalla oli hyvät menot joskus 70-luvulla mutta nykyään ei taida olla sen vertaa että kannattaa sinne vaivautua. jotain siellä toki on nytkin mutta mutta....jos itse lähtisin jussina jonnekin niin ruka olisi aika loppupäässä listalla.
      mutta hyvää juhannusta kuitenkin jo tässä vaiheessa.

      • äläs nyt

        Kyllä se tilanne on todellisuudessa parempi :D Juhannushan on The Ultimate mökkeilypyhä, joten jos sinulla on mökki ja pari kaveria, on alkuilta pelastettu. Loppuillasta Rukan baareihin kerääntyvät sitten ne, jotka eivät ole nauttineet liikaa mökkielämästä.


      • Jussi...
        äläs nyt kirjoitti:

        Kyllä se tilanne on todellisuudessa parempi :D Juhannushan on The Ultimate mökkeilypyhä, joten jos sinulla on mökki ja pari kaveria, on alkuilta pelastettu. Loppuillasta Rukan baareihin kerääntyvät sitten ne, jotka eivät ole nauttineet liikaa mökkielämästä.

        No hyvä, että on jonkinlaista meininkiä. Muutaman hengen porukalla majoitutaan hotelliin, ja mitään hirveitä juhannusjuhlia ei odotetakkaan, mutta tietysti olis kiva nähdä vähän muitakin ihmisiä...


    • hyvä meininki

      kyllähän siellä aina tapahtuu, ei hullumpi paikka viettää juhannusta :)

    • Kävijät

      Kyllä on Rukalla menoa. Itse olen viimeiset 4 vuotta juhannuksen Rukalla mökkeillen viettänyt ja kyllä siellä tekemistä riittää sekä ihmisiä.Ehkä meno ei todellakaan ole sama kuin uutenavuotena tai muina pyhinä,mutta tuskin samanlaita hulabaloota etsittekään. Olemme lähdössä kaveriporukalla Rukalla juhlimaan ja varmaan baariinkin tulee eksyttyä joku päivä kuten edellisinäkin vuosina :D Joten hyvät Jussit vaan Jussille Rukalla :)

    • Anonyymi

      Ihan hyvä meno täällä näkyy olevan.

    • Anonyymi

      Aivan huonoa menoa. Jauhojengiä

    • Anonyymi

      Kuusamo osallistuu Juhannusjuhlien jälkeen Suvijuhlien järjestämiseen osaltaan,joten väkeä riittää nyt 15-20 tuhatta sitten suvijuhlissa 70 tuhatta riittäisikö seura?

    • Anonyymi

      On kokemusta. Kävin ainakin -85 ja -86. Hyvät menot oli, menisin koska tahansa uudestaan.
      Mutta en mihinkään vitun solstiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      28
      3426
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      97
      3196
    3. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      3024
    4. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      71
      2969
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      53
      2891
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2668
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2480
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      57
      2341
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      43
      2215
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      88
      1982
    Aihe