Onkos kokemusta Rukan juhannuksesta? Millainen on meininki, ja minkälaista porukkaa liikkeellä juhannuksen aikaan...
Juhannus Rukalla
9
3090
Vastaukset
- myöhässä
sorry vaan että taidat olla 30 vuotta myöhässä!
ennen rukalla oli hyvät menot joskus 70-luvulla mutta nykyään ei taida olla sen vertaa että kannattaa sinne vaivautua. jotain siellä toki on nytkin mutta mutta....jos itse lähtisin jussina jonnekin niin ruka olisi aika loppupäässä listalla.
mutta hyvää juhannusta kuitenkin jo tässä vaiheessa.- äläs nyt
Kyllä se tilanne on todellisuudessa parempi :D Juhannushan on The Ultimate mökkeilypyhä, joten jos sinulla on mökki ja pari kaveria, on alkuilta pelastettu. Loppuillasta Rukan baareihin kerääntyvät sitten ne, jotka eivät ole nauttineet liikaa mökkielämästä.
- Jussi...
äläs nyt kirjoitti:
Kyllä se tilanne on todellisuudessa parempi :D Juhannushan on The Ultimate mökkeilypyhä, joten jos sinulla on mökki ja pari kaveria, on alkuilta pelastettu. Loppuillasta Rukan baareihin kerääntyvät sitten ne, jotka eivät ole nauttineet liikaa mökkielämästä.
No hyvä, että on jonkinlaista meininkiä. Muutaman hengen porukalla majoitutaan hotelliin, ja mitään hirveitä juhannusjuhlia ei odotetakkaan, mutta tietysti olis kiva nähdä vähän muitakin ihmisiä...
- hyvä meininki
kyllähän siellä aina tapahtuu, ei hullumpi paikka viettää juhannusta :)
- Kävijät
Kyllä on Rukalla menoa. Itse olen viimeiset 4 vuotta juhannuksen Rukalla mökkeillen viettänyt ja kyllä siellä tekemistä riittää sekä ihmisiä.Ehkä meno ei todellakaan ole sama kuin uutenavuotena tai muina pyhinä,mutta tuskin samanlaita hulabaloota etsittekään. Olemme lähdössä kaveriporukalla Rukalla juhlimaan ja varmaan baariinkin tulee eksyttyä joku päivä kuten edellisinäkin vuosina :D Joten hyvät Jussit vaan Jussille Rukalla :)
- Anonyymi
Ihan hyvä meno täällä näkyy olevan.
- Anonyymi
Aivan huonoa menoa. Jauhojengiä
- Anonyymi
Kuusamo osallistuu Juhannusjuhlien jälkeen Suvijuhlien järjestämiseen osaltaan,joten väkeä riittää nyt 15-20 tuhatta sitten suvijuhlissa 70 tuhatta riittäisikö seura?
- Anonyymi
On kokemusta. Kävin ainakin -85 ja -86. Hyvät menot oli, menisin koska tahansa uudestaan.
Mutta en mihinkään vitun solstiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1986888- 1592036
- 1131688
- 511390
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551228Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢501098Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu1001064Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?7996Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251944- 41929