Tämä uusi POSEIDON-niminen (laiva uppoaa ja sitä rataa)leffa, eikö se ole uusintaversio muuan vanhasta elokuvasta, nimeltä "poseidon adventure?" ainakin muistelisin, että myös tuossa leffassa iso risteilylaiva kiepsahtaa ylösalaisin, laivaan tulvii vettä, ja pieni porukka aloittaa selviytymiskamppailun, koittaessaan kiivetä vähitellen sitä laivan taivasta kohti osoittavaa pohjaa kohden..
tämä POSEIDON-leffa......?
tulivaanmieleen
4340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Siis uusintaversio tästä elokuvasta:
http://www.imdb.com/title/tt0069113/
Tämä vuosi tuntuu taas olevan uusinversioiden vuosi kun Omen elokuvastakin tuli uusi versio sinänsä vaan typerää että siitä ei ole tehty olenkaan erillaista
vaan seurattu tarkasti sitä alkuperäistä joka oli myöskin P.A.S.K.A.!
Mitähän iloa/järkeä on tehdä uusi versio vanhasta leffasta, jos se sitten tehdään täysin samanlaiseksi kuin se alkuperäinen? En ole tota OMENIN uutta versioo nähny, mutta se PSYKON uus versio oli ihan kopio Hitchcockin alkuperäsestä, mutta näyttelijät oli vaan miljoona kertaa huonommat.
Luulis että haluisivat tehdä vähän enempi omanlaisensa version.
"Mitähän iloa/järkeä on tehdä uusi versio vanhasta leffasta, jos se sitten tehdään täysin samanlaiseksi kuin se alkuperäinen?"
Tätä itsekkin ihmettelen ja Omenin uusi versiokin on tehty täysin samanlaiseksi kuin se vanha samat henkilöt siinä kuolee edelleen kuin alkuperäisessä
eihän siinä ole mitään järkeä. Mä jo odotin että
nyt olis jo ollu uskallusta tappaa se vihtahousun
kakara mutta ei.
muuten ihan p*ska leffa.