Linnanmäen Alkoholi ja Tupakointi

Timo UK

Lähetin tämän tänän linnanmäen toimitusjohtajalle ja lehdistölle.
Hyvä lasten asiaa ajava.

Käväisin puistossanne viimeviikolla ja harmikseni havaitsin, että myytte ravintoloissa alkoholia ja tupakointikin on sallittua.

Lapset ja nuoret tarvitsevat paikan, jossa heidän ei tarvitse katsella aikuisten tapakointia ja alkoholin käyttöä. Linnanmäki voi näyttää esimerkkiä asiassa. Tulonne eivät tästä varmastikkaan laske.

Pyydän kohteliaimmin, että otatte tehtäväksenne lopettaa alkoholin myynnin ravintoloissanne ja kieltää tupakointi Linnanmäen huvipuistoalueella kaudesta 2007 alkaen.

Olen avannut aiheesta adressin osoitteessa http://www.adressit.com/linnanmaki

Jakelu: Linnanmäen yhteistyökumppanit, Lehdistö

Ystävälliseti,

Timo

2

3722

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • skål

      Taitaa autioitua koko laitos , jos tiukkapipot alkaa säätelee liikaa systeemejä. Onhan se nähty. Melko myöhäseen olet tämän idearikkaan tärkeän vietisi jättänyt (00.15) Oliskohan viinalla pikkusen osuutta asiaan ? :))

    • niko

      Tiedätkö kuka on rahoittanut Lintsin toiminnan osaksi? Tupakkafirmathan sen ovat tehneet aikojen alusta, että ovat päässeet jaloilleen. Mustat varmaan Boston pyörän (maailmanpyörä) sekä pelikoneista pystyi suoraan voittamaan tupakkaa.

      Ihmeellistä jos vasta nyt harmiksesi huomasit, että Linnanmäellä tarjotaan alkoholia ja tupakoidaan. Voit yrittää vielä kerätä nimiä listaan, ettei telkkarista näytetä muuta kuin Niksulan tv:tä.

      Kokeile mennä mieluummin vaikka Faunilandiaan, jos sellaista on enää.

      Lainaus "Linnanmäki voi näyttää esimerkkiä asiassa. Tulonne eivät tästä varmastikkaan laske. "
      Joo tulomme eivät laske

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      2905
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      119
      1195
    3. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      941
    4. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      937
    5. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      66
      905
    6. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      877
    7. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      65
      834
    8. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      37
      830
    9. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      157
      811
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      764
    Aihe