Saivare vai talipaakku??

Elikkäs mistä tunnistaa ja miten eroavat päänahasta löytyvät talipaakku ja täin muna (saivare)?? Mistä tiedän kumpi on kyseessä, jos varsinaista täitä ei kuitenkaan löydy... Onhan talipaakkukin hiuksessa kiinni, kun kerran sieltä tyvestä tulee...?
13168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

saivare on tiukemmin kiinni, hilse liukuu helpommin. Katso myös jorvantaustat, jos siellä punoittelee, voisi olla täitä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mistä tuntee kirjoitti:

Elikkäs mistä tunnistaa ja miten eroavat päänahasta löytyvät talipaakku ja täin muna (saivare)?? Mistä tiedän kumpi on kyseessä, jos varsinaista täitä ei kuitenkaan löydy... Onhan talipaakkukin hiuksessa kiinni, kun kerran sieltä tyvestä tulee...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu