Oliko tarkoitus esitellä Halosen yksinpuhelu asioista, joita hän oli ulkoa opetellut?
Ei niinkun mitään järkeä ollut hänen puheessaan?
Ei niinkun mitään järkeä ollut hänen puheessaan?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
oli vain järkeä yli sinun käsityskykysi.
Kyllä haastattelu menee yleensä niin, että kysyjä asettelee sovitut kysymykset ja haastateltava vastaa niihin, eikä asian vierestä!
vastaukset vain ylittivät sinun käsityskykysi.
Kerkisit mukaan, 1 1/2 tuntia kului aikaa älyllisesti perustellun ja sanomaltaan selkeän ja laaja-alaisen kirjoituksesi laadintaan..
Kiva että kirjoitit.. kiva että porvaria vituttaa, ja vielä kivempaa jos porvari on kaltaisesi tyhmä oikeistohötöpää.
Eli sinä olet monella nikillä mukana..
Halonen epäonnistui ja sitähän sinä jo tiesitkin odottaa? Eli kritiikkiä.
että Venäjä ei ole koskaan ollut luotettava eikä tule olemaan. Sen tuntee jokainen suomalainen jo selkäytimessään. Se ei muuksi muutu, vaikka Halonen kuinka valehtelee.
Kuunnelkaapa:
http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/id36553.html
"Minä en ole koskaan joutunut rikoksesta kiinni" - - siis täytyy jo tässä vaiheessa puolustella itseään siltä varalta, että olisi ylittänyt valtuutensa tai jäisi kiipeliin stasi-jutussa.
Todella inhottavasti sanottu meidän jokaisen suomalaisen olohuoneessa. Häpäisee koko rehellisen kansakunnan.
Annas olla kun "DEMOKRAATTI" Putin jää elekkeelle?