Scandisk

1200, 256, WinME. Skannaus eikä eheytys ei onnistuu edes vikasietotilassa. Ctrl Alt Del kautta ohjelmien sulkeminen ei onnistuu, kone menee jumiin. Windowsin uudelleenasennus ei onnistuu. Viruksia ei ole, Kazoja eikä muuta vastaava ei ole. Onko hyviä ideoita tai pitäiskö formatoitaa levy. APUA!!!
3316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei taida muuta vaihtoehtoa olla.

Äänestä

Jos mahdollista tee itsellesi kopiot -> esim. cd:lle kaikista niistä ohjelmista mitä haluat.

Tee bootti disketti... Control panel ja add/remove program...
Käynnistä kone diskettillä.. formatoi kovalevysi... osio kovalevysi fdisk:llä, määritä primary asema ja muut asemat...formatoi uudestaa
sit uudet asemasi esim. C ja D.

Äänestä
  • kaiken osioinnin sijasta kun komentaa että fdisk/mbr se kirjoittaa osiotaulukon uusiksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apua kirjoitti:

1200, 256, WinME. Skannaus eikä eheytys ei onnistuu edes vikasietotilassa. Ctrl Alt Del kautta ohjelmien sulkeminen ei onnistuu, kone menee jumiin. Windowsin uudelleenasennus ei onnistuu. Viruksia ei ole, Kazoja eikä muuta vastaava ei ole. Onko hyviä ideoita tai pitäiskö formatoitaa levy. APUA!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu