Kyselen kokemuksia onko kukaan hankkinut tavallisten yhdistelmävaunujen lisäksi kolmipyöräistä kevyempää " matkaratasta"? Kokemuksia kaivataan!! Onko turha ostos? miten kolmipyöräinen muuten liikkuu ihmisvilinässä ym.
kolmipyöräinen
matkaratas
2304
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Joo, tosiaan, varmaan ihan näppärät kuivalla asfaltilla, mutta mietippä aikaisia aamuja talvella kun teitä ei olla ehditty vielä auraamaan tai hiekkateitä ja kuraa? Ei liiku nimittäin noissa olosuhteissa eteen eikä taakse! Ainakaan Gessleinin rattaat (muistaakseni Gesslein...)
Näin jälkikäteen viisastuneena, jättäisin ne perinteiset yhdistelmät (=hyökkäysvaunut) kauppaan ja ottaisin tilalle ne kolmipyöräiset (tai miksei nelipyöräisetkin) kuomurattaat. Etupyörä(t) sais olla kääntyvät ja tietty lukittavat ja mielellään niin isot, jotta lumellakin kulkee. Niihin saa lisäksi kantokopan/-kassin ja ovat vallan mainiot myös pikkuvauvalle.
Niin tosiaan tekisin ja säästäisin tukun rahaa! En mä ainakaan jaksanut työnnellä yli vuoden ikäistä niissä kömpelöissä yhdistelmissä. Vaihtoon meni. Harmittaa tosiaan, että ehdottomasti piti ne "parhaat" hommata. Rahastusta sanon minä.