Ei oikein kestä !
Japsi
91062
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Menipäs kauan, viisi tuntia!
..nautiskele sinä kestävyydestä, minä ajamisesta.
saanut monia laatu palkintoja Ameriikoissa.
NOTTA EIKÖHÄN ME VAAN AJELLA JA NAATISKELLA, AVENSIIKSELLAKIN ON SOPUISA AJJAA MUTTEI NAATISKELLA.
Mitä eroa sillä on, onko jollain merkillä vikoja 10:ssä vai 20:ssa yksilössä tuhatta autoa kohti. Sehän on 1-2% eli 98-99%:ssa ei vikoja ole?
Kun Alfa on 20-vuotias se on kaikkine vikoineenkin arvostettu harrasteauto. Japsi on siinä vaiheessa peltoauton, jos enää kulkee tai joutunut jo murskaamoon.
Jos autossa ei ole mitään sähkölaitteitakaan tuskin mitään vikoja löytyykään...
Jonkun on aina näytettävä tietä;
Hondahan mainosti vähänaika sitten UUDESTA moottoritekniikasta, jossa yhdelle sylinterille on JOPA kaksi sutytystulppaa !! SENSAATIOKO??
HEH!
ja 80-luvulla japsit mainostivat 4 venttiiliä/sylinteri uutena keksintönä. Alfalla ekan kerran vuonna 1914. =:)
olihan joissain 80- luvun alun kelikoissakin twinspark kansi.
Se Levin-kansi olikin ilmeisesti Yamahan valmistetta?
Rakenteeltaan muuten melkoisen lähellä Alfaa.
eräällä tutulla tälläkin hetkellä vanha carina 2L levinin koneella, eikä siinä ainakaan mitään tuplasytytystä ole....=)
muuten kyllä muistuttaa perinteistä alfan Twincamia aika läheisesti myös rakenteeltaan....