jousimies(m) ja vesimies(n)=??????

mami

Voiko mitenkään olla mahollista et tulis toimimaan? itse vesimiehenä olen erittäin suorasanainen ja tuntuu että tämä uusi tuttavuuteni on taas aivan päinvastainen luonteeltaan.

5

1002

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pariskunnan

      jousimies(n) ja vesimies(m). Hyvin näyttää menevän. Heillä jousimies reippaampi ja suorasanaisempi. Jos se onkin sukupuolikysymys..? ;)

    • coora

      Kyllä ne hyvin yhteen sopii, kunhan vesimies antaa jousimiehelle tilaa omaan yksityisyyteen, hehän ovat usein poikamiehia tai monen lyhykäisen suhteen jättäneet taakseen (poikkeuksiahan on).

      Erakkoahan näissä miehissä on ja sitä ei muuta mikään.
      Minulla on kokemuksia 2:sta jousimies (mies) suhteesta, ja he olivat ihan erilaisia.
      Toinen oli verbaalisesti lahjakas ja olis 3 viikon jälkeen kihloihin (säikähdin) ja toisen kanssa seurustelin 11 vuotta, viimmeinen ei puhunut paljonkaan (muuta kun oli pakko), sain kuitenkin sen käsityksen että he olivat hyvin uskollisia ja heille oli tärkeätä miten heidän seurassaan käyttäydytään (siis ulospäin), me vesimiesnaiset kun voidaan olla aika boheemeja.
      Onnea sinulle ja jousimiesmiehellesi.
      T.coora

    • DitaVonBlonde

      Toimii todellakin, ise olen vesimies ja mieheni on jousimies. Olemme kuin luodot toisillemme. Kummatkin sanovat suoraan asiansa, toisinaan hän kuvittelee olevansa jopa maailman diplomaattisin ihminen :)
      Toimii

      • on ihanan

        luotettava ja uskollinen. Toisinaan liiankin vähäpuheinen, mutta toisinaan tämä piirre antaa vastakappaleelle tilaa omiin hetkiin. :) Olen itse kauris (n) ja seurustelin 10 vuotta jousimiehen kanssa. Nyt, kun erosta on kulunut puolisen vuotta huomaan kaipaavani jäyhää ja turvallista puolisoani päiväpäivältä enemmän. Nyt vasta näen kokonaisuuden, jonka pieniin virheisiin takerruin liiankin helposti. Syytän erosta itseäni ja omaa sokeuttani. Virheistään kai ihminen oppii. Onneksi meillä on pieni tytär, joka on syntynyt rakkaudesta ja yhteisistä haaveista. Nyt kun yhteiset ystävämme menevät naimisiin ja perustavat perheitään, huomaan olleeni typerä. Yksi suurista toiveistani onkin, että joskus vielä saisin tuon kaiken takaisin. Minun varttumiseni aikuiseksi otti oman veronsa suhteestamme. Hänen määrätietoisuutensa ja selkeät tulevaisuuden suunnitelmansa ahdistivat minua kun en vielä itse ollut päässyt tuohon pisteeseen. Nyt tiedän miten arvokkaan aarteen olen menettänyt. Nyt osaan arvostaa niitä huonojakin puolia... Näinhän sen kai kuuluukin mennä; typeryyksistä oppii.


    • yaya9

      Jousimies vesimies on lähes aina valoisa ja eloisa yhdistelmä. Joukkari on tarmokas ja tiedonhaluinen, mikä taas kannustaa vesimiestä käyttämään hyväkseen laajaa näkemystään asioista. Romanssi on aivan omaa luokkaansa :) Voisi jopa sanoa että nämä kaksi uteliasta merkkiä ihastuvat väkisinkin toisiinsa. Ja hyvä puoli on se että mustasukkaisuus jää vähemmälle sillä molemmilla on niin paljon erilaisia mielenkiinnon kohteita, että keskenään jää sitten "laatuaikaa". Näiden merkkien ajatuksenjuoksu on vilkaista ja tiedonhalu niin suuri että voitte suhteen myöhemmässä vaiheessa laiminlyödä rakkauselämää. Siinä vaiheessa oilisi hyvä tietoisesti tehdä töitä asian eteen, ettei suhde muutu pinnalliseksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      58
      3991
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      93
      2358
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2022
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1783
    5. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      26
      1561
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1526
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1182
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1128
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      109
      1084
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1052
    Aihe