Voisko joku neuvoa, millä asetusten muutoksilla saan kyseisen laitteen toimimaan soneran laajakaistalla? Tehdasasetukset eivät näköjään soneraa tunnista..
Vastaukset 5
- Aspa
Moi!
Vpi 0 ja Vci 33,nää on soneran asetukset.RR 24 ei haistele asetuksia itse,niinkun moni muu motu..Käynnistä laite uusiksi.Ja jos et saa toimimaan,kokeile toista laitettaTuleepa taas hyviä neuvoja :) Mietippä seuraavalla kerralla 2 kertaa sanotko tuon asiakkaalle puhelimessa vai yritätkö oikeasti sitä auttaa.
- Aspa
FNN kirjoitti:
Tuleepa taas hyviä neuvoja :) Mietippä seuraavalla kerralla 2 kertaa sanotko tuon asiakkaalle puhelimessa vai yritätkö oikeasti sitä auttaa.
Hei.
Aspa neuvoo vain mitkä asetukset modemissa pitää olla.Konfiguraatio jää asiakkaalle itselle.Neuvoja antaa myös maahantuoja ja onhan heillä myös tähän tarkoitukseen oma tekninen tuki.Operaattori hoitaa linjan,ei laitetta.
Hyvää Juhannusta. Aspa kirjoitti:
Hei.
Aspa neuvoo vain mitkä asetukset modemissa pitää olla.Konfiguraatio jää asiakkaalle itselle.Neuvoja antaa myös maahantuoja ja onhan heillä myös tähän tarkoitukseen oma tekninen tuki.Operaattori hoitaa linjan,ei laitetta.
Hyvää Juhannusta.On kuitenkin se että sen modeemin konffaukseen menee max.5 minuuttia jos osaa hommansa. Kumpi sitten on parempi lähettää soittaan toiseen numeroon vai antaa kiitettävää asiakaspalvelua ja hoitaa homman kotiin 5 minuutissa. Mutta meitä on moneksi.
- ASPA
FNN kirjoitti:
On kuitenkin se että sen modeemin konffaukseen menee max.5 minuuttia jos osaa hommansa. Kumpi sitten on parempi lähettää soittaan toiseen numeroon vai antaa kiitettävää asiakaspalvelua ja hoitaa homman kotiin 5 minuutissa. Mutta meitä on moneksi.
Niin,sinä ja minä conffaamme tuon muutamassa minuutissa..Mutta mehän osaamme.Normaalit asiakkaat ei edes ymmärrä mitä pitää tehdä...menisi 30-45 minuuttia,pelkkään neuvomiseen.Valita sitten aspan jonotusaikaa.Laitten valmistaja ja heidän tuki on oikea paikka.Operaattori hoitaa linjan.Näin homma hoituu.Mukavaa kesän jatkoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1361143
Mahdoton tilanne
Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova90843Välillä tulee haikeus
Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.78824Tunteilla leikkiminen
Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?108764- 29513
On ikävä sinua ihana
En jaksa syvempiä tuntoja enää kirjoittaa. Kaipaan sinun läsnäoloa ja läheisyyttä nainen. Hyvää yötä.28503Mä olin ihan peloissani sun lähellä
Huomasitko? En uskaltanut edes katsoa sua. Näin sivu silmällä sun vinon hymyn. Oliko hyvä vai paha juttu kun tulit lähel19485- 96469
- 41457
Kaipaamalleni naiselle
Hyvää iltaa! Täytyy vain toivoa että törmäämme toisiimme pian Toivoo. mies29427