Voisko joku neuvoa, millä asetusten muutoksilla saan kyseisen laitteen toimimaan soneran laajakaistalla? Tehdasasetukset eivät näköjään soneraa tunnista..
A-link roadrunner 24AP
5
3827
Vastaukset
- Aspa
Moi!
Vpi 0 ja Vci 33,nää on soneran asetukset.RR 24 ei haistele asetuksia itse,niinkun moni muu motu..Käynnistä laite uusiksi.Ja jos et saa toimimaan,kokeile toista laitettaTuleepa taas hyviä neuvoja :) Mietippä seuraavalla kerralla 2 kertaa sanotko tuon asiakkaalle puhelimessa vai yritätkö oikeasti sitä auttaa.
- Aspa
FNN kirjoitti:
Tuleepa taas hyviä neuvoja :) Mietippä seuraavalla kerralla 2 kertaa sanotko tuon asiakkaalle puhelimessa vai yritätkö oikeasti sitä auttaa.
Hei.
Aspa neuvoo vain mitkä asetukset modemissa pitää olla.Konfiguraatio jää asiakkaalle itselle.Neuvoja antaa myös maahantuoja ja onhan heillä myös tähän tarkoitukseen oma tekninen tuki.Operaattori hoitaa linjan,ei laitetta.
Hyvää Juhannusta. Aspa kirjoitti:
Hei.
Aspa neuvoo vain mitkä asetukset modemissa pitää olla.Konfiguraatio jää asiakkaalle itselle.Neuvoja antaa myös maahantuoja ja onhan heillä myös tähän tarkoitukseen oma tekninen tuki.Operaattori hoitaa linjan,ei laitetta.
Hyvää Juhannusta.On kuitenkin se että sen modeemin konffaukseen menee max.5 minuuttia jos osaa hommansa. Kumpi sitten on parempi lähettää soittaan toiseen numeroon vai antaa kiitettävää asiakaspalvelua ja hoitaa homman kotiin 5 minuutissa. Mutta meitä on moneksi.
- ASPA
FNN kirjoitti:
On kuitenkin se että sen modeemin konffaukseen menee max.5 minuuttia jos osaa hommansa. Kumpi sitten on parempi lähettää soittaan toiseen numeroon vai antaa kiitettävää asiakaspalvelua ja hoitaa homman kotiin 5 minuutissa. Mutta meitä on moneksi.
Niin,sinä ja minä conffaamme tuon muutamassa minuutissa..Mutta mehän osaamme.Normaalit asiakkaat ei edes ymmärrä mitä pitää tehdä...menisi 30-45 minuuttia,pelkkään neuvomiseen.Valita sitten aspan jonotusaikaa.Laitten valmistaja ja heidän tuki on oikea paikka.Operaattori hoitaa linjan.Näin homma hoituu.Mukavaa kesän jatkoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv8415596Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan1714491- 534743
- 244437
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni234354Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364160Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h574049No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol433888- 613629
- 423285