Suomi v Afrikka

klm87

Suomella on sama määrä MM-kultamitaleja futiksessa,kun kaikilla Afrikan mailla yhteensä.

2

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yhtä monta jalkapallon MM:n loppukilpailu paikkaa..mistä näitä taas sikiää tänne palstalle..

    • minääää

      jos niissä pelaisi vaan Euroopan ja Etelä-Amerikan maita. Euroopasta on ylivoimaisesti vaikeinta selviytyä kisoihin, yhdessä lohkossa voi olla 4 kovaa maata, joista vain 1,5 selviää kisoihin (lohkovoittaja ja kakkonen joutuu pelaamaan kaksiosaisen jatkokarsinnan toista maata vastaan).

      Kuitenkin olisi tylsää jos MM-kisoissa ei olisi muita kuin Euroopan tai Etelä-Amerikan maita. Afrikka ei tosin näillä näytöillä ansaitse yhtään lisäpaikkaa vaan on hyvä pitää määrä tuossa viidessä maassa. Jos kolmekin maata pääsisi alkulohkosta jatkoon niin silloin 6. maa voisi olla perusteltua, mutta nyt näyttää, että meneekö yhtään maata edes jatkoon. Ehkä yksi tai parhaimmillaan kaksi saattaa mennä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11233
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2222
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1619
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe