Matti esiintyy norjalaisen pankin mainoksessa tyhmänä suomalaisena pellenä
Norjalaisethan haluaa kuvata suomalaiset aina tyhminä pelleinä
Missä on Matin itsekunnioitus ?
Ei itsekunnioitusta kannata myydä mistään hinnasta
Matti norjalaisten pellenä
6
917
Vastaukset
- sanotaan
mitä sinua hyödyttää vaikka saisit omaksesi koko maailman mutta saisit sielullesi vahingon
- pullosta viinaa
niin se valitettavasti on
- Maku äitisi suussa
Olisikohan pantannut mervin paria jallua vastaan?
- vepa
tarvita matin näytellä,eiköhän riitä että on oma itsensä,pöljä mikä pöljä.
- tellus-67
kyllä se matti osasi olla ihan ite täys pelle, kun norjalaiset sitä haastattelivat ja jasperi oli tulkkina. matti kännissä ja naama ruvella sönköttämässä. ei tarvinnu muiden tehä pelleksi, matti hoiti homman ite.
- Se mikä on varmaa
Taas henkilö, jolla ei ole asioista tietoa on kirjoitellut asioita mukamas tosiasioina.
Mikä teitä oikein vaivaa????
Matti esiintyy Norjan suurimman teleoperaattorin mainoksissa. Kampanja alkaa heinäkuun alussa.
Kampanjaan kuuluu printti-, elokuva- ja televi-siomainokset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492189
- 1211475
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3371289Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni671214Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401200IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31191- 1411169
- 491119
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1581033Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1011000