Mitäs kuuluu?? Täällä laskettuaika oli jo tiistaina mutta ketään ei näy ei kuulu.. Olisi ihanaa jo päästä hoitamaan omaa kääröä. Hieman on supistellut mutta siihen se sitten on jäänytkin. Tiistaina oli lääkäri, paikat on sormelle auki, kävi kipeetä kun teki aika kovakouraisesti sisätutkimuksen "ärsyttääkseen" jotta synnytys käynnistyisi. Keskiviikkona tulikin sitten limatulppa.. Siitä ei voinut erehtyä! =) Mutta jospas se sieltä ajan kanssa. Niin ja painoarvio oli 3.5-3.7 kg.. Miten muilla on painoarvio pitänyt paikkaansa?? Hyvää kesän jatkoa kaikille odottajille!
KESÄKUUN ODOTTAJAT!!
rv 41
5420
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kans mut ei viel edes la käsil..
Eli 39rv mennään. La 26.6 ja painoarvio oli eilen 3700g-3800g
Olo on ihan hyvä, supistelee aina välillä ja nyt lämpimien ilmojen myötä turvotus tullu myös kehiin.
Muuten olo mitä mainion, eikä uskois et ehkä viikon päästä sitä on vauva kotona.. Aika outoa..
Ei muuta kun onnellista loppuodotusta kaikille!
Rv39
Muuten menis hyvin, vaan vihloo niin maan perusteellisesti häpyluuta ja säteilee ties minne kun vauveli liikkuu. Ei kivaa!!! Paikat oli myös "kypsyny" ja sormelle auki, joskin se ei paljon kerro, milloin pääsisi vihdoin synnyttämään. Toivotaan, ettei tätä enää kolmea viikkoa kestä.
heippa, menee ihan hyvin mutta oon ihan valmis jo. joka päivä toivon että tänään pliiiiiis.... mutta ei ;(
häpyluuta vihloo nukkuessa. joskus polttelee samalla. siinäpä se. ei limatulppaa. ei oikeestaan mitään. alan jo oleen varma että yli menee. nyt olis hyvät neuvot tarpeen ;)
sen verran haluan sanoa tuosta painoarviosta,että minulle sanottiin lapsen painoksi 3500g kun vauveli sitten syntyi KOLME päivää painoaarvion jälkeen, painoi hän 4200g että vieläkin vähän kismittää:)
Esikoiseni arvioitsi terv.hoit. neuvolassa painavan 3600g mahan päältä tunnustelemalla ja vauveli painoi 3645g. Riippunee varmaan arvioitsijan kokemuksesta.