PÖRSSIALE!!!

NYT SAA HALVALLA!

oskakkeita saa nyt tosi halvalla!!!!

3

995

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sven Tuuva

      TJ Groupin osakekin maksaa enää 6 senttiä :)
      Silti en sitä ostaisi.

    • analyysiä

      Totta puhut, hyviä yhtiöitä on alessa. Pitää vaan löytää ne helmet.
      mm. rinkuloita saa minusta nyt sopuhintaan, verohyödyt naapurissa ja volyymit on kovia, tehtaat alkavat puskea tavaraa täydellä kapasiteetilla. Tietysti mm. kumin sekä noen hinta on noussut mutta samat kustannukset ne on kilpailijoillakin (vailla veroetua venäjällä) joten eiköhän ne saa siirrettyä hintoihin. Luulen että talven tullessa aikaisin on lapun hinta 15 euroa.

      • saa halvalla

        Jos otetaan jenkit esimerkiksemme, siellä olevat tapahtumat kun tulevat Britanniaan 5 vuoden ja meille 10 vuoden sisällä.
        Ainut mikä on voimakkaasti kehittyvä ala on viihde-ohjelmisto teollisuus. Tai on niitä, geeniteollisuus, mutta sekin on sidottu aseteollisuuteen. Ja meillä ei sellaista oikeastaan ole.
        Energia, vuokra-talo-yhtiöt, maahantuonti yritykset, ne kukoistavat. Kaikilla muilla sitten menee alamäkeä. Onhan alati kasvava "palvelusektori" eli siivous yms, mutta eihän se tuota mitään. Ehkä rakennusteollisuus, koska ihmisten on pakko muuttaa kaupunkiin (kun eivät maaseudulta löydä työtä) ja se onkin ainoa syy tähän "asuntobuumiin".


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1433
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      109
      885
    3. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      741
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      47
      734
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      710
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      687
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      25
      655
    8. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      69
      651
    9. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      67
      650
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      647
    Aihe