Voyager-96 Käynnistymisvaikeuksia

Auto ei lähde aamuisin käyntiin, eli kun auto seisonut yön yli? Ei mene virtaa startille. Muutaman tunnin odottelun jälkeen starttaa normaalisti. Epäilen ajonestoa. Onko kenelläkään vastaavia kokemuksia?
3506
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Epäilen alkolukkoa;)

Äänestä

Koita käynnistää apuvirralla jos starttaa normaalisti on vika akussa, jolloin lataa se tai osta uusi.
- Itse starttimoottori voi olla sökönä.Koeta napauttaa starttimoottorin kylkeen pari kertaa kevyesti vasaralla tai vastaavalla.Jos hiilet on vähän jumissa voi auttaa.

Äänestä

..samaa. Kaikki pitempiaikainen (esim yön yli) seisominen saa auton laiskaksi. Tosin kuuminä päivinä auto lähtee tuosta vain käyntiin seisomisenkin jälkeen. korjaamolla epäiltiin hehkuja .. starttia.. ja vähän kaikkea. Pitänee viiä syksyllä sinne nyt kuitenniinsa ku nyt menneellä talvella ei tahdottu päästä mihkään pakkasella. Kerro mikä autossasi oli jos saat selville ja paljonko maksoi ? =) Hiilet tuosta vasta vaihdettu, niistä ainakaan oo kyse koska sama homma jatkuu...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


moti kirjoitti:

Auto ei lähde aamuisin käyntiin, eli kun auto seisonut yön yli? Ei mene virtaa startille. Muutaman tunnin odottelun jälkeen starttaa normaalisti. Epäilen ajonestoa. Onko kenelläkään vastaavia kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu