Olen huomannut että moni haukkuu PS3 ja sanoo tätä flopiksi. Entäs sitten PS2 ja PSX? Playstation kakkosella on mahtavia pelejä, mutta XBoxilla ei ole YHTÄÄN minua kiinnostavia pelejä. Kakkosen suosikkipelini ovat: Crash Twinsanity/Nitro Kart, Ratchet & Clank 1&2&3&4 ja Eyetoy Play 1&2&3. Ja sitäpaitsi osa haukkujista eivät ole edes nähneet PS kolmosta oikeassa elämässä, vain lukeneet arvosteluja ja katsoneet vain kuvia netistä. PS kakkosella on pelejä, mitä XBoxilla ei. PS2 on tyyliä. Minua itse ei kiinnosta koko XBox ja PS3 häslinki. Itse asiassa se on tosi typerää. Voisi edes miettiä pikkuisen mitä kirjoittelee. Itse asiassa tämä sota tällä palstalla on turhaa, koska sitä vain jatketaan ja jatketaan... kunnes kumpikin konsoli on tylsä, kun uusi ja parempi tulee tilalle. Vastatkaa vapaasti, en hauku kumpaakaan. XBoxilla on omat faninsa, ja pleikkarilla omansa. Turha siitä on tapella kumpi konsoli on parempi, se ei muuta kenenkään mieltä yhtään. Jos PS3 on huono, PSfanit tietysti pelaavat PS kakkosta. Tai, jos he eivät IHAN KOKONAAN ole PSfaneja, he menevät ostamaan sen XBox 360:n. No jaa, tässä oli mielipiteeni. Loppu.
Pleikkarit
7
894
Vastaukset
- Cobra13
puhetta.Täällä eivät vain kaikki osaa käyttäytyä sivistyneesti.
- ehkä...
...sitten kun sille tulee YKSIKIN vähänkään kiinnostava peli.
- Cobra13
LOL!HAHAHAHA!.Pleikalla nimen omaan on kaikki hyvät pelit.Kerroppa muita hyviä pelejä Xboxille kuin Halo,H-F ja NFS-sarja?
- .......
Cobra13 kirjoitti:
LOL!HAHAHAHA!.Pleikalla nimen omaan on kaikki hyvät pelit.Kerroppa muita hyviä pelejä Xboxille kuin Halo,H-F ja NFS-sarja?
Kuka on puhunut xboxista yhtään mitään? Tollo!
- Cobra13
....... kirjoitti:
Kuka on puhunut xboxista yhtään mitään? Tollo!
jos ei ole pleikkaria niin on Xbox.Onhan toki mahdollista,että on Nintendo,mutta siihen on pieni todennäköisyys.Ja jos pleikalle ei kerran ole hyviä pelejä niin mille sitten?Lähinnä tulee nämä Xbox fanit mieleen,jotka ovat kritisoineet PS3:sta turhasta.
- ostamaan
PS3n ehkä noin vuoden päästä, riippuu paljon siitä miten hinta muuttuu ja koska GT5 julkaistaan. Siihen asti pelailen PS2lla.
Xboxia en osta kahdesta syystä. Se ei tue mun pelejä ollenkaan ja muutenkaan en ole pitänyt Mikrosoftista viimeisen 15 vuoden aikana.
Se mitä tämä lootan omistajien häiriköinti täällä teettää, on se että ne jotka kysyvät täällä oikeasti apuja, eivät saa välttämättä vastauksia, ainakaan minulta koska en viitsi enää palstaa seuraa jatkuvan häiriköinnin takia. - Pelaajas.s
PS3 on kyllä tosi hyvä. Itellä on ja ei oo koskaan ollut mitään muuta vikaa kuin se , että piti putsata pölystä , että luki levyt kunnolla. Hyvä on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672395- 661377
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww731177EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 79835
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780- 43668
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe24638- 30616