Mitäs tästä päättelette?
Aurinko härkä, nouseva skorpioni?
5
625
Vastaukset
- tupuhupulupu
Kiharat hiukset, lyhyt ja pyylevyyteen taipuvainen vartalo?
- Likka
No tuota...suorat hiukset, 167 cm ja normaalipainon alarajalla...
- Jousileijona
Oma äitini on tällainen.
Erittäin vahva ja temperamenttinen henkilö. Ei kovinkaan sosiaalinen ja pessimismiin taipuvainen.- Likka
No nuo kyllä sopii jo paremmin! Pessimismi on mulla huono ominaisuus, sosiaalinen olen, mutta viihdyn parhaiten omassa ystäväpiirissä. Vahva..no ainakin sinnikäs ja itsepäinen. Temperamenttia löytyy kyllä liiaksi asti :) kihlattuni on oinas joten välillä tanner tömisee...kiitos vastauksesta sinulle! ...ja lisääkin saa kommentoida, asia kiinnostaa aikalailla.
- Jousileijona
Likka kirjoitti:
No nuo kyllä sopii jo paremmin! Pessimismi on mulla huono ominaisuus, sosiaalinen olen, mutta viihdyn parhaiten omassa ystäväpiirissä. Vahva..no ainakin sinnikäs ja itsepäinen. Temperamenttia löytyy kyllä liiaksi asti :) kihlattuni on oinas joten välillä tanner tömisee...kiitos vastauksesta sinulle! ...ja lisääkin saa kommentoida, asia kiinnostaa aikalailla.
Oma äitini ei edes tajua olevansa vahva ja siinä on tietty vahvuuden perusta. Hän ei hoe itselleen silmät kiinni "olenvahva, olenvahva", vaan on suorastaan ylirealistinen, vahvuus ei nouse päähän. Ei ota mielellään riskejä, joten ei tule epäonnistumisiakaan. Ja jos vähänkin tulee, hän ottaa heti "härkää sarvista kiinni".
Nousevana jousimiehenä itse helposti toimin "huihai"-mentaliteetilla ja pieleenhän se menee. Äiti aina minua varoittelee, toivottavasti jotain hänen varovaisuudestaan on siirtynyt minullekin.
Äitini tarvitsee aina välillä "puhdistaa ilmaa". Lisäksi hän myös haluaa välillä vastauksen siihen, "rakstatko mua vielä oi Kustaa".
Minulla on myös nousevia skorpparikavereita, varmaan johtuu omasta äidistäni.
Työelämässä nouseva skorpioni pärjää ainakin tarkkanäköisyytensä ja voimansa vuoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1963631Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572267Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3782229- 432102
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321501Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4971246- 541213
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211073- 621043