Onko kelään kertoa kokemuksia Kalajoen juhannuksesta. Onko porukka pääosin nuorta, vai löytyykö yhtään varttuneempaa väkeä? Miten majoitus, löytyykö leirintäalueelta tilaa helposti, vai onko Kalajoen lähettyvillä mökkejä, joihin pääsisi nopeasti esim. taksilla?
Kalajoen juhannus???
8
2260
Vastaukset
- Hanna
Itse olen käynyt joka vuosi ja pääosin porukka on nuorta, 15-25-vuotiaita. Tilaa on aina löytynyt teltan pystyttämiseen, tosin tänä vuonna siitäkään ei ole täyttä varmuutta kun varauksia tullut tuplasti enemmän. Mukavaa on kyllä joka vuosi ollut vaikkeivat säät ole suosineetkaan :)
- mara_*
kalajoen juhannus on parasta mitä on koettu!!en muista monesko vuosi lähtee kalajoella mut mentävä on..jos mökin haluaa alueelta, se on varattava heti jussin jälkeen ens vuodelle..en oo varma muista mökeistä niinkään..itellä kolmas jussi ku on mökki.:) kyl sinne aina muutama teltta mahtuu joukkoon vaik vähä ehkä tiukkaa tekee!
- Nimetön
ON!! Kalajoella on aina ollut loistavin juhannus mitä missään!! Koko hiekkasärkkäin alueeella on hyvin paljon niin nuorta kuin aikuista väkeäkin. Leirintä alue on täynnä mut aina sinne vain mahtuu...Kyl sopu sijaa antaa(; Mökkejä on vaik hur mycket ympäristössä, mut ne mahtaa jo kaikki olla varattuja!
- Nimetön
Onko kellään tietoa onko Kalajoen lähettyvillä, ehkä noin 10-15 km säteellä mökkejä, joista pääsisi Kalajoelle juhannusta viettämään vaikka taksikyydillä, jos ei halua olla teltassa särkkien leirintäalueella?
- Syntyperäinen Kalajokinen
Hei!
Rahjankylässä, vajaa kymmene kilsaa kokkolaan on mm. Juusolan maatilamajoitus, Tyngällä, jonne matkaa on n. 15 km on mm. Huhtalan maatilamajoitus ja joku toinenkin, mutta nyt en muista nimeä. Metsäkylässä ja Pöllässä löytyy samoin maatilamajoitusta.
Kannattaa katella ihan googlesta nuihin puh.num tai muut vastaavat tiedot.
Kalajoella on muuten ollut ja tulee olemaan oikeen perinteinen Juhannus...TERVETULOA ;-) - kalajokinen
Syntyperäinen Kalajokinen kirjoitti:
Hei!
Rahjankylässä, vajaa kymmene kilsaa kokkolaan on mm. Juusolan maatilamajoitus, Tyngällä, jonne matkaa on n. 15 km on mm. Huhtalan maatilamajoitus ja joku toinenkin, mutta nyt en muista nimeä. Metsäkylässä ja Pöllässä löytyy samoin maatilamajoitusta.
Kannattaa katella ihan googlesta nuihin puh.num tai muut vastaavat tiedot.
Kalajoella on muuten ollut ja tulee olemaan oikeen perinteinen Juhannus...TERVETULOA ;-)Eino Jaakola on se toinen Tyngällä "eppun majoitus" sitten löytyy Salmun majoitusta
Etelänkylältä. Tapion tuvalla on majoitusta (voi olla varatut)
- niina000
kuinkahan nopeeta toi leirintäalue täyttyy torstaina? eli moneltako kannattas olla tuolla..oon ollut 3 v sitten kalajoella ja sillon ei mahduttu enää varsinaiselle leirintäalueelle vaan piti leiriytyä johki hevon vtun kuuseen metikköön..eikä saatu ees alennusta lipuista. ehkä parempi onni tällä kertaa :)
- Anonyymi
kalajoen keskuksesta 6 km kokkolantietä löytyy edullinen majapaikka juusolanmäen matkailu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa853097Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei3192741Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi1911516Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �621202Martinan firma haastettiin käräjille
Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.2401161Miksi haluat satuttaa
Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano281011- 79967
- 117960
- 70948
- 72914