Brittirallista vielä

Modern Classic

Hyvät oli kemut taas. Aino asia mikä jäi hieman ihmetyttämään oli jonkun junttiääliön puheenvuoro siinä palkintojen jaon yhteydessä. Äijä dumas uudet Triumphit ja vähän ymmärsin, että hänen mielestään ne ei olisi Brittiralliin tervetulleita... Minun mielestä aika typerä ja ajattelematon kannaotto julkisesti framilla kaikkien motoristien edessä. Uusien vehkeiden omistajia rallissa on varmaan kohta puolet kävijöistä? Pian memnnään siihen, että uusille Triumpheille on oma ralli? En ala nyt spuguloida mikä on oikee brittihärveli. Tekeekö sen sitten rähjäinen ulkonökö ja epäluottevavuus liikenteessä vai viimeiseeen asti hiottu veteraani/ museopyörä? Yhtä kaikki... Minulle brittimotorismi on pitkälle korvien välissä ja ajan ylpeenä uudella vehkellä... Myös vahhoja brittejä olen omistanut ja niistä aina diggaillut!

3

1781

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mukanaollut Bonneville T 100

      Kyllä sinä kuulit tai käsitit väärin !! Se puhujahan päinvastoin oli iloinen että Hinckleyssä on alettu taas tehdä hyviä Triumpheja, se kun turvaa hänen mielestään birittipyöräharrastuksen jatkumisen, kertoi vielä että he ( Brittiharratajat) 80 luvun lopulla ajattelivat koko harrastuksen hiipuvan kun uusia brittipyöriä ei enää tehdä, mutta Hinckleyn mies John Bloor pelasti tilanteen ostamalla oikeudet Trumpan nimeen ja aloittamalla tuotannon uudelleen uusilla malleilla ! Ja kemut olivat muutenkin hyvät , lämmintä riiti , ja uinti teki terää!

      • wäbäwäbä

        kun en päässy mukaan..


    • Simson

      Triumph kokoontumisajo Rovaniemellä 25-27.8.2006.Tervetuloa vanhat ja uudet Triumphit.Kokoontumisajon tarkka sijainti on n.40km Rovaniemeltä Pelloa kohti Palojärven leirikeskus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      107
      2691
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      118
      2059
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      69
      1620
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      28
      1304
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      25
      1149
    6. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      96
      1074
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      53
      1062
    8. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      85
      1044
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      127
      1042
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      977
    Aihe