Karitalla enää pää jäljellä

oli pyytänyt Iltalehteä tekemään positiivisen jutun nyt sitten itsestään?

-Syön hyvin...mainitsee kuten laihduttaja joka selittää pois...?

Tuossa ylähuulessa ei ole paljoa pidettävää...jos muussakaan.
101914
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

kuin hups tulee toimittaja päivittelemän mitä kaikkea ja kamalan paljon on Karita tilannutkaan syötävää.
-Ethän sinä anorektikko olekaan!jne.

Sanotaan ettei kukaan ole niin ovela valehtelija kuin juoppo tai anorektikko, mikäli hän semmonen on...?Oletusta vaan.

Tämä hallitsee tämän homman:)

Äänestä

näitä kuvia näette, missä Karita on kamalan laiha..??? näin tuon yhden tuossa linkissä alempana, mutta ei tuota nyt vielä anorektikoksi voi sanoa... ehkä korkeintaan pari kiloa laihtunut.

eikö olis parempi vasta sitten puhua, kun on todella aihetta. siis sitten, jos Karita tuosta vielä laihtuu, mitä en kylläkään usko.

Äänestä

  • karmeampi.

    Äänestä

  • Oikeassa olet. Karita on hoikka, lihaksikas, urheilullinen ja kaunis. Kiinteä, mutta silti sopivan muodikas. Ei hän ole sairaalloisen laihaa nähnytkään.

    Joka muuta jauhaa, on yksinkertaisesti kateellinen.

    Karita on terve esimerkki myös nuorille tytöille. Lääkärithän ovat huolissaan tyttöjen kadonneista vyötäröistä.

    Äänestä

  • olekaan kirjoitti:

    Oikeassa olet. Karita on hoikka, lihaksikas, urheilullinen ja kaunis. Kiinteä, mutta silti sopivan muodikas. Ei hän ole sairaalloisen laihaa nähnytkään.

    Joka muuta jauhaa, on yksinkertaisesti kateellinen.

    Karita on terve esimerkki myös nuorille tytöille. Lääkärithän ovat huolissaan tyttöjen kadonneista vyötäröistä.

    Sorry, muodikas = muodokas... ;)

    Äänestä

häviäisi koko akka,loputkin!

Äänestä
  • ei kukkulaa,mutta ei kaikkien tarvi olla samanmuotoisia. Itse tykkään kyllä ettälantio kaartuu ja vyötärö erottuu.

    Äänestä

  • ei laaksoa kirjoitti:

    ei kukkulaa,mutta ei kaikkien tarvi olla samanmuotoisia. Itse tykkään kyllä ettälantio kaartuu ja vyötärö erottuu.

    Kaikki pienimmätkin naiselliset muodot kadonneet, jos ei naamaa näkisi ja ei olisi mekkoa päällä niin voisi varmasti luulla mieheksi. Todella naisellista tosiaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vissiin kirjoitti:

oli pyytänyt Iltalehteä tekemään positiivisen jutun nyt sitten itsestään?

-Syön hyvin...mainitsee kuten laihduttaja joka selittää pois...?

Tuossa ylähuulessa ei ole paljoa pidettävää...jos muussakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu