Mistä rupean purkamaan 90 luvun 20hp 2-tahti yamahaa että saan siipipyörän vaihdettua?
Ja onko jossain räjäytys kuvaa koneesta?
Ja onko jossain räjäytys kuvaa koneesta?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ruuvit irti ja katso,että myös piilossa oleva ruuvi tulee avattua.Sitten vaihteen pystyakseli irti ja perä putoaa alas.Siinä päällä on kansi joka irti,siipi irti ja muista hävittää se kiila silleen,ettei sitä löydy mistaan.Uusi tilalle silleen,että siivet kääntyy pyörimissuuntaan valmiiksi,sitten etsi sitä kiilaa joka paikasta(täysin normaalia)Kiroilua ja muuta sekavaa mölinää,kossupullosta pitkä huikka ja jätetään koko hoito sikseen.
Seuraavana iltana rautanaulasta viilataan jonkunnäkönen viritys ja hakataan se vasaralla sinne kaljan voimalla ja remppa on saatu onnistuneesti päätökseen.Veneilyn iloa ja Hyvää Jussia!!
sieltä alapäästä siis.(koneen).
Katos tästä linkistä.
Osa 52:nen siis vaihtoon.
http://www.mercruiserparts.com/Show_Pictures3.asp?dnbr= 83003&ivar=images/MERMAR/83003/15.png&inbr=618&bnbr=50&bdesc=GEARHOUSING ASS'Y