Onko Olgasta kokemusta?

Istutin Olgan 2001 ja hän on tehnyt vuosi vuoden jälkeen aina enemmän ja enemmän satoa, mutta...
joka vuosi loppukesän kova myrsky on heitellyt sadon pitkin pihamaata. Siis en ole saanut vielä kypsää satoa. Onko kypsä hedelmä hyvän makuinen vai kirpeä? Onko kokemusta?
2151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hedelmäksi eli hieman kirpeä, satoisa ja kestävä Etelä-Lappiin saakka.

Äänestä

Olga päärynä. Kitkerä mutta kasvaa Lapissakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Olga on päärynälajike kirjoitti:

Istutin Olgan 2001 ja hän on tehnyt vuosi vuoden jälkeen aina enemmän ja enemmän satoa, mutta...
joka vuosi loppukesän kova myrsky on heitellyt sadon pitkin pihamaata. Siis en ole saanut vielä kypsää satoa. Onko kypsä hedelmä hyvän makuinen vai kirpeä? Onko kokemusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu