Millä merkillä ajelisit?
Eli mitä muita merkkejä oli harkinnassa autoa ostaessasi?
Eli mitä muita merkkejä oli harkinnassa autoa ostaessasi?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tulihan niitä japseja kokeiltua, mutta ei persaukisella ole varaa autoon.Lada oli tyytyminen.
Jos et olisi ostanut Ladaa ...
Oikeammassa muodossaan aprikoima kuuluu: Jos et olisi voinut ostaa Ladaa ...
Toverin pohdinta heijastaa monien lukijain mielissä liikkuvaa pelkoa siitä, että Ladan tuonti pysyy niukkana ja että pian oma uuden Ladan saamista voi joutua odottamaan jopa puoli vuotta.
Edes sellaisessa tapauksessa ei oteta harkittavaksi minkään muun merkin hankkimista.
Esitetty kysymys muusta merkistä on siis täysin teoreettinen, vailla käytännön pohjaa, mutta sinänsä kyllä mielenkiintoinen.
Olenhan minä kieli pitkällä katsellut japsien perään, mutta ei tällä sekatyömiehen palkalla voi ajella muulla kuin vanhalla ladalla. Pettymyshän auto on ollut kaikin puolin, mutta nyt on vain toivottava lottovoittoa, jotta joskus voisi ajella ihan kunnon autolla. Silti, hyvää kesää kaikille palstalaisille!
kadun sitä päivää kun delta auton oven aukaisin
Voimme hyvin kuvitella tov. omistaja 02:n harmin, kun otamme huomioon, mitä hän ei rohjennut sanoin ilmaista.
Sanottakoon virke nyt kokonaisuudessaan varoitukseksi muillekin: "...kadun sitä päivää, kun Delta-auton oven aukaisin enkä tuolloin hankkinut Ladaa."
Toveri purkaa nyt ymmärrettävästi harmiaan, kun häneltä jäi oma Lada saamatta.
Hankkikaamme siis Lada heti, kun tilaisuus tarjoutuu.
Ja siitä asti on pihakorjaamo toiminut.Ja minä tyhmä kun luulin,että uusi auto ei vuosiin tarvitse muuta kuin huollot.Olin minä tyhmä.Ja minua viisaat neuvoi,enkä ottanut neuvosta onkeen.Olen ruvennut kutsumaan itseäni todella tyhmäksi ja vaikka miksi paskaksi.Käsittämätön on tyhmyyden määrä mikä minuun on kasautunut.Uskoin silmin ,mielin avoimin Deltan paskaukkoja
Kyllä se taitaa olla ajasta jäämistä.Joutuu elämään kuin kuusikymmenluvulla.
Taisi uusi Punto maksaa jokin aika sitten 12000. Veikkaisin että uuden satakympin ostajalla kävi mielessä että pitäsköhän sittenkin ottaa toi Punto.
Volks Wagen oli vaihtoehto.
Aikanaan Samaraa ostaessani vaihtoehtona oli käytetty Skoda Octavia. Päädyin onnettomuudekseni uuteen Samaraan.
Muutamaa kuukautta myöhemmin kyllästyin seisottamaan 'autoa' korjaamollaja hankin tilalle käytetyn Octavian. Sitä päätöstä ei ole tarvinut katua ja sen jälkeen onkin pysytty VAG-konsernin merkeissä.