Olen rakastunut silmittömästi työkaveriini joka on myös nainen. Miten sen hänelle osoittaisin? En ole ihan varma pitääks hän naisist vai miehistä.Olemme kyl flirttailleet mut..Miten teen siirron.Hän on elämäni eka nainen joka saa tosi värinöitä aikaiseksi.Yöt nukumme töis päät vastakkain, kylläkin eri huoneis.Ainut mikä on tosi ongelma sillä olen avikses miehen kans.Hyvät neuvot kalliit.
Olen rakastunut naiseen,mitä teen?
mesimaria
113289
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kun olet aviksessa miehen kanssa, niin jätä naiset tyystin rauhaan.
Tämä on minun neuvoni sinulle. Naiset eivät ole mitään leluja!!
samaa mieltä!
suotta rupeat sekoilemaan.
Älkääs nyt tyrmätkö ihmisiä ja heidän tunteita kovin äkkinäisesti. Emmehän me tiedä hänen tunteidensa syvyyttä ja avioliiton tilaa. Sama pätee molempiin sukupuoliin,ihmisillä ei pidä leikkiä. Suosittelisin että mietit kovin kovin tarkoin mihin olet valmis ja mihin et ja sitten pohdit voisitko antaa tälle naiselle muutakuin satunnaista seksiä mikä ei ole hyvä ratkaisu kenenkään kannalta. Mikäli olet häneen rakastunut ja koet että tunteesi voivat vielä syventyä mieti mitä se tarkoittaa avioliittosi kannalta. Oletko valmis tuhoamaan kaiken,onko se sen arvoista? Nämä ovat vaikeita asioita mutta toisaalta meillä on vain yksi elämä eikä kukaan tule jakamaan meille mitaleita marttyyriudesta(tarkoitan jos jää suhteeseen/avioliittoon pelkästä velvollisuudesta). Mutta mikäli kyse on pikkuihastumisesta älä paljasta hänelle tunteitasi. Liikaa tuhoa kaikille osapuolille.
Tässäpä mielipiteeni asiasta.
Ei mitään lisäämistä Trollin kommenttiin, se on hyvä. Sisälsi myös myötätuntoa.
...sekoilujasi täällä ja kahdessa palstoissa.
Pyydän ystävällisesti, että lopettaisit kirjoittelemasta sellaisia viestejä jotka loukkaavat ja pahoittavat lukijoiden mieltä.
En ymmärrä miksi sinä kirjotat sellaisia. Miltä sinusta tuntuu jos sinua sanotaan rumia asioita? Jos tunnet sitä samaa, ajattele lukijoiden tunteesta, he tuntevat samaa kuin sinäkin.
Mikä sai sinua kirjoittamaan näin, kerro meille, niin ymmärrämme sinun tunteesi meihin kohti.
Onko sinulla pahaa mieltä, tuskia, ahdistuksia?
T Seriffi Jukkis
Oma juttu tuli mieleen.Vuos sekoiltiin tyttökaverin kans(molemmat perheellisiä)
Kai "rakastuttiin".Toinen viisastu,perhe tärkeempi.
Miehet ei tiedä mitään.yritetään jatkaa ettei mitään olis tapahtunu.Pirun vaikeeta kaipaa niin paljon,mut on liikaa menetettävää.
Kerran vaimo sanoi että hän on rakastunut toiseen naiseen ja arveli myös sen toisen ehkä olevan.Olin kuin puulla päähän lyöty.En osannut sanoa siihen mitään.Kun selvisin shokista annoin ohjeen että kutsuu naisen meille ja testaa onko se toinen todella kiinnostunut.Nyt oli vuorostaan vaimon vuoro hämmästyä.Varoitin kyllä etukäteen että tapahtuu katastrofi jos päättely lesboudesta on väärä.Nainen kutsuttiin ja syötiin ja otettiin muutama lasi viiniä mutta ei oltu juovuksissa ja lopulta naiset meni saunaan.Ja kyllähän toinenkin oli kiinnostunut vaimostani.Vaimo iski silmää kun he tulivat saunasta.Minä menin saunaan vuorostani ja kun tulin pois oli naiset sängyssä lempimässä.En tuntenut mustasukaisuutta .Hän on nyt meillä vakiovieras.Mutta seksiin hän ei ole suostunut minun kanssani.Muutaman kerran hän on antanut nuolla kun vaimo ei ollut kotona mutta ei sen pitemmälle.Vaimon kanssa on samanlaista kuin silloin alkuaikoina avoiliiton alussa.Muuten minä olin vaimolle ensimmäinen mies sängyssä.
Näistä miesten kirjoituksista tulee kyllä aivan erikoinen kuva naisista. Tätäkään vaimoa ei voi kutsua bi-seksuaaliksi, koska hän ilmeisesti haluaa toiselta naiselta vain seksiseuraa ja bi-seksuaalisuus on muutakin kuin pelkkää seksiä..
Ja tätä vaimosta kiinnostunuta naista ei voi pitää lesbona eikä bi-seksuaalina, koska lesbo ei anna aviomiehen nuoleskella itseään vaimon poissaollessa, eikä muutenkaan ryhdy tuon kaltaiseen seksisuhteeseen. Täytyy olla perin epätoivoinen nainen..! Ja jos hän olisi bi-seksuaali hän suostuisi aktiin miehen kanssa, jos antaa nuollakin.
Kyllä nämä miesten jutut menee vähän yli täällä palstalla koko ajan.
Kysyn vaan, että mitä kummaa te täällä koko ajan kirjoittelette. Menkää bi-palstalle kertomaan ihme-juttujanne.
Myötätuntoa minulta ei tällaiseen heru tippaakaan, valitettavasti, vaikkakin katselen niitä heteropornoleffoja...joskus, mutta olis vissiin sekin saanut täällä jäädä kertomatta.
Näitä palstoja lukiessa on kyllä koko filmi-innostus tyystin laannut, niin tyrkyttävää tämä miesten kiinnostus on ollut.
Kysy mieheltäs neuvoo ja kuis se suhtautuu vai kui olis kimppakivaa? Äijäs ois ainakin valmis!!!!
Aivan oikein 007, sinä annoit aivan oikean neuvon . Jos minusta henkilökohtaisesti olisi kiinni ,niin näin minä haluaisin vaimoni tekevän