olen seurustellut poikaystäväni kanssa jo hieman päälle vuoden, ja seksi on terkeässä osassa suhdettamme. En ole koskaan saanut orgasmia, en yksin, enkä pojan kanssa (joka on ainoa jonka kanssa olen nainut). Tämä ei ole minulle ongelma, koska nautin seksistä erittäin paljon muuten ja kiihotun siitä kovasti. Ongelma on, että en ole kertonut miehelleni etten ole ikinä saanut.
Kun seksielämäni alkoi ajattelin, että on luonnollista ettei aluksi saa orgasmia. Kun aikaa oli kuitenkin jo kulunut, niin feikkasin orgasmin poikaystäväni mieliksi koska häntä selkeästi häiritsi suunnattomasti se etten saanut, vaikkei itseäni se häiritse.
nyt kuitenkin esittäminen on jatkunut liian pitkään. En ole vieläkään kyennyt orgasmiin, vaikka olen kuinka yksikseni räplännyt ja poikaystävää ohjeistanut, ei vaan tule.
Kerronko tästä miehelle, vai onko aikaa kulunt liian kauan että enää kehtaa kertoa?
olen useasti aikonut, mutta jänistänyt viime hetkellä. haluan että seksi jatkuu entisellään, ehkä se orkkukin sieltä ajan kanssa tulee.
Kun seksielämäni alkoi ajattelin, että on luonnollista ettei aluksi saa orgasmia. Kun aikaa oli kuitenkin jo kulunut, niin feikkasin orgasmin poikaystäväni mieliksi koska häntä selkeästi häiritsi suunnattomasti se etten saanut, vaikkei itseäni se häiritse.
nyt kuitenkin esittäminen on jatkunut liian pitkään. En ole vieläkään kyennyt orgasmiin, vaikka olen kuinka yksikseni räplännyt ja poikaystävää ohjeistanut, ei vaan tule.
Kerronko tästä miehelle, vai onko aikaa kulunt liian kauan että enää kehtaa kertoa?
olen useasti aikonut, mutta jänistänyt viime hetkellä. haluan että seksi jatkuu entisellään, ehkä se orkkukin sieltä ajan kanssa tulee.
Vastaukset 18
Vanhimmat
oikeastaan.. rehellisyyshän se maan perii. sano miehellesi, että et halua loukata häntä ja siksi näyttelit orgasmin. kerro myös se että haluat jatkaa samalla tavalla.niin minä tekisin
Sama juttu. Olen ollut yhdessä poikaystäväni kanssa n. kaksi vuotta eikä kertaakaan oikeata orgasmia!
En tiedä miten tämä asia on päässyt menemään näin pitkälle, enää en kehtaa kertoa. Poikaystäväni suuttuisi jos tietäisi minun valehdelleen hänelle. Joskus tuntuu että saattaisi liipata läheltä, mutta sitten "sormet väsyy" yms ja hän vaihtaa asentoa ja siinä se sitten menikin..
...jatkaa samalla tavalla...
siis feikkiorgasmeja näytellen, vai miten?
Niin, miten??? Koska miehenhän pitäis tuntea tärinää tai jotain sellaista, kun nainen saa...
... jos on tullakseen, tai sitten ei. Jos ei tän kaverin kanssa niin sitten jonkun muun. Ole rehellinen ja kerro että haluaisit kovasti saada orkun, mutta nykyinen meno ei toimi. Olet ilmeisesti kertonutkin kaverillesi, mistä pidät, mitä haluat jne., mutta ole tarkempi ja neuvo vaikka kädestä pitäen. Voit myös tyydyttää itse itseäsi rakastellessanne, esim. sinä päällä selkä hänen kasvoihinsa voit samalla kosketella klitoristasi juuri niin kuin hyvälle tuntuu. Jos tämä ei kaverille sovi, on syytä pistää vaihtoon. Kokemus ja harjoittelu se on seksissäkin joka tekee mestarin. Tämä voidaan tietysti hankkia sitkeällä yrittämisellä tai sitten hankkimalla joku, joka osaa "temput" jo valmiiksi, vaikkapa van väliaikaiseksi partneriksi. Elämä on liian lyhyt elettäväksi seksin suhteen huonossa suhteessa. Muuten kirjoittelet tänne palstalle vielä kahdenkymmenen vuoden kuluttuakin valitellen samaa ongelmaa.
Vaikka asia ei juuri nyt lohduta, niin jotkut naiset "kypsyvät" orgasmin saamiseen vasta 20-30 vuoden iässä. Osasyynä voi tietysti olla se, että tuntee olonsa mukavammaksi omassa kehossaan, eikä stressaa seksin aikana josko sitä orgasmia saa tahi ei.
On tärkeää, ettei ajattele asiaa liikaa, koska ei se suhde voi orgasmiin kaatua. Naiset ovat vaikeita viritelmiä, joita käsittelemään ei välttämättä pysty opettamaan ihan noin vain.
Jos kerrot poikaystävällesi, että et ole saanut orgasmia hän luultavasti alkaa yrittää enemmän ja kuluttaa hirveästi energiaa aikaa siihen, että olisi parempi petikumppani.
Jos jatkat teeskentelyä, ota enemmän aikaa sängyssä. Älä tähtää orgasmin saamiseen, älä edes ajattele sitä. Seksin tavoitteena on joko a)lisääntyä tai b)tuottaa nautintoa. Nautinto ei ole yhtä kuin orgasmi.
Hei, ette te voi tollasta mennä täräyttämään miehen naamalle. On se jo liian iso kolaus itsetunnolle ja vaikutukset voi olla arvaamattomat. Ja vikahan ei ole edes miehen! Vika on naisen, kun ei ole tutustunut itseensä ja opastanut miestään.
Ongelma on kuitenkin ratkaistava, se on totta. Mitäs jos ehdottaisitte miehillenne, että haluaisitte kokea toisenlaisen orgasmin? Nehän ei oikeasti ole samanlaisia, riippuu ihan siitä, mitä kohtaa naisessa "ärsytetään". Näin ette jäisi kiinni huijauksesta, mutta pystyisitte yhdessä oppimaan jotain uutta.
Ensin se orkku pitää kyllä opetella itse saamaan. Vaiva kannattaa todella nähdä, on se sen arvoista todellakin. Ja kun sen kerran saa, niitä saa jatkossa helposti.
Rohkeasti vaan ;-)
Tiedän, että oon tehny ihan väärin kaiken ja antanu tämän jatkua liian pitkään. Mut aluks rakkauden huumassa tuntui jotenkin hyvältä esittää että sain, ihan hänen mielikseen.
Kiitos tää oli hyvä idea. Jatkan nyt "harjoittelua" yksikseni kotona ja toivotaan että se tuottaa tulosta.
Rakastellessa tunne on usein sellainen että olen juuri saamassa, mutta sitten ei tulekaan. Samaan tapaan kuin joku puristaa ilmapalloa kovaa, ja juuri kun se on puhkeamaisillaan niin alkaa hiljalleen löysentämään otetta.
Kokeilen siis toisenlaisen orgasmin-taktiikkaa.
(Kuten varmaan tämän lukeneet ovatkin jo huomanneet, asia on alkanut vaivata mua kovasti ja siksi kai tästä tilitänkin täällä netissä)
Näin minä miehenä tämän kokisin. Ei suoraan tuollaista asiaa päin näköä, jos saisin toivoa. Kyllä minä ainakin kai tyypillisenä miehenä olen huono lukemaan naisen merkkejä. Minulle pitää sanoa aika suoraan, mikä on hyvä ja mikä ei.
Toivottavasti olette hienotunteisia ja tahdikkaita miehillenne, ollaan jo niin arkojen asioiden kanssa tekemisissä...
siis tunteella ja tosiaan kerrot että hän on suuremmoinen ja näin ja sano ettet ole saanut niinkun kerroitkin meille, itsekkään tehtyä orkkua itsellesi.
Oletko koittanu mitään seksi lelua? Esim joko klitoris kiihotin voisi olla kova sana? :) Meillä ainakin muija tykkäsi tuosta kovasti.. :)
niin kaivetaan yhdessä se orgasmi esiin.
[email protected]
Varaa ensiksi itsellesi esim. Yahoolta mailiosoite,
jonka nimitietoihin laitat jotain mielikuvituksellista.
Näin ei voida olettaa, että alkaisin jahtaaman, tms.
Mailaa sitten tuolla uudella osoitteellasi tänne:
[email protected]
Saat paluupostissa kaavion pillusi pisteistä, jotka
on tuoneet mielettömän isoja orgasmeja, ainakin niille
ystävistäni, jotka ovat asiasta kertoneet.
Eräs 'tilaaja', jota en entuudestaan tunne, kertoi myös
nauttivansa uuden kaavion mukanaantuomista tuntemuksista.
En siis ala ahdistelemaan mitenkään, koska en haluakaan
tietää oikeaa osoitettasi. Orgasmi on hyvin henkilökoh-
tainen asia, ja siksi saat touhuta poikaystäväsi kanssa
yksityisesti ilman ahdisteluani.
no joo jos sä olet jo 87vee. niin eiköhän ala oleen myöhäistä...????
mutta mulla ainakin parani orkut kun sain lapsen.....
mutta nyt varmaan tiedät että orkkua ei kannata teeskennellä -hei! sähän voisit vaan lakata teeskentelemästä orkkua ja sit kun kaveri alkaa ihmettelemään että etkö nytkää saanu, niin neuvoo konsteja miten sen vois saaha..... mut tietysti se täytyy enste tietää miten ite saa...
mäkään en oo saanu itse yhdynnässä vielä ikinä mutta saan aina kun mun äijä räplää mun klitaa kädellä tai sitten suulla ja ne riittää mulle ainakin hyvin =) ja saan myös aina kun räplään ite itteeni...mä en oikein ton feikkauksen suhteen osaa sanoo oikein muuta ku kerro jätkälles rehellisesti ettet oo saanu ja et oo kertonu aikasemmin ku et oo halunnu pahottaa sen mieltä ja jotain,ja kyllä se orkku sieltä tulee ku on tullakseen,yritä ensin ite saada se ja sitte kero jätkälles et tekee samalla tavalla miten sä sait... tsemppiä
Hei, on ihan oikein feikata orgasminsa. Olen törmännyt monesti siihen, etteivät naiset saa orgasmia sitten millään. Itsensä tekemänä ja etenkään miehen tekemänä, joka on varmaan aika paljon korvienvälissä oleva juttu.
Miehen kannalta nainen joka ei saa orgasmia on seksuaalisesti tylsä. En itse ainakaan jaksa katsella kovin pitkään naista joka ei saa. Minä en ole kiinnostunut siitä onko orgasmi aito, kunhan se siltä vaikuttaa. En ala tivaamaan sitä, että tulitko nyt varmasti oikeasti.
Naiset monesti selittää sitä, että "mutta kun se tuntuu ihan hyvältä ilmankin". Niin varmaan, mutta miehet ajattelee tästä varmaan aika eri tavalla.
Joten mun neuvo on ehdottomasti feikkaaminen, jos ei oikeesti tule!
Hyviä orkkuja tai jotain :)
Lähinnä ton ylläolevan innoittamana kysyn, eikö mies sitten tunne (jos on naisen sisällä), milloin nainen tulee? Tarkoitan siis pillun kouristelua.
Mä ainakin sätkin kuin kala kuivalla maalla kun laukean esim. suuseksissä, olen 40-nainen.
Ja alkuperäiselle vinkkinä: koita vaikka päättää ettet laukea, et sitten millään. Ja katot kuinka kauan päätös pitää ;)