Puolen Suomen

pressa tuo Tarja Halonen.

ROKS'in talutusnuorassa.

Älyisipä Halonen vetää johtopäätöksen itse ja sanoutua irti tehtävästään, missä hän ei ole ollut ajan tasalla enää pitkään.

Presidetti on turhuutta (nekin rahat voisi käyttää paljon hyödyllisempiin kohteisiin, mitä pressan ylläpidosta koituu maksettavaksi).
372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei sellaista demokratiaa olekaan missä vähemmän ääniä saanut voittaa!

Äänestä
  • eli työtävieroksuvia ja sukupuolisesti sairaita homppelipervoja!

    Äänestä

  • haloslaisia ... kirjoitti:

    eli työtävieroksuvia ja sukupuolisesti sairaita homppelipervoja!

    ..koska liki pari miljoonaa työtöntä ja homppelia on melko paljon? Ja kun tiedät paljonko Suomessa on työttömiä, täytyy "homppeleita" sitten olla jumalattoman paljon?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


!!! kirjoitti:

pressa tuo Tarja Halonen.

ROKS'in talutusnuorassa.

Älyisipä Halonen vetää johtopäätöksen itse ja sanoutua irti tehtävästään, missä hän ei ole ollut ajan tasalla enää pitkään.

Presidetti on turhuutta (nekin rahat voisi käyttää paljon hyödyllisempiin kohteisiin, mitä pressan ylläpidosta koituu maksettavaksi).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu