Mitä tapahtuisi, jos Lordi yhtyeen jäsenet tulisivat Sotkamon suviseuroihin kuuntelemaan puheita maskit päässä? Mitä heille tapahtuisi? Ajettaisiinko heidät pois tai pakotettaisiinko riisumaan maskit?
Jos Lordi tulisi Suviseuroihin
mitä tapahtuisi
121195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Saa kai sitä itsekukin laittaa vaikka joulupukin naamarin, jos haluaa. Jos asiallisesti käyttäytyy. Sitäpä en tiedä, miten nykyään laki sanoo, saako esiintyä naamioituneena tilaisuuksissa. Ajattelen vain kun itsenäisyyspäivänä niissä mielenosoituksen tapaisissa naamioita ei taidettu kauaa katsella.
Mutta periaatteessa Lordin sanan kuuloon tulemisessa ei ole mitään estettä.
Huomasitteko, kun oli se muhammedkuvajupakka niin helsingin mielenosoituksissakin näkyi muslimeja jotka peitti kasvonsa, etenkin naisia oli naama piilossa. laki kieltää mielenosoittamisen kasvot peitettynä. Ihmettelin, miksi jotkut saavat osoittaa sitten mieltään naama peitettynä.
Käveleskely helteellä seurakentällä neljän kilon saappaissa, kuminaamareissa ja lateksiasuissa saisi Lordin jäsenet kiiruhtamaan hädissään ja armoa anoen kohti limsapistettä. Voisi tapahtua sellainenkin poikkeus, että he heittäisivät vapaaehtoisesti pois maskinsa.
..Sanan alla piston sydämeensä, tekisivät parannuksen ja alkaisivatkin kiittää Taivaallista Lordia !
Vähän voisivat panna vauhtia laahaavaan laulutyyliin. Minulle tosin riittäisi vaikka jonkun hellarien musisoitsijajoukon saaminen vetämään laulantaa.
vaikka ei hellarit säestä?
koska eivät lordin jäsenet sinne tule, sen varmaan tiesitkin?
ois lordilla varmaan orpo olo, toivottavasti ainakin.
Lordillakin voi olla vaikka miten hyvä käsitys uskomisen asioista. Ei pidä arvella maskin takaa toisen sieluntilaa. Joka tapauksessa, Lordi on vain hahmo, jota eräs Tomi esittää. Jos sinne seuroihin tulisi vaikka maskeineenkin, niin Tomi sinne tulisi, ei Lordi. Ja mistäs tiedät vaikka hän olisi käynytkin seuroissa? ja monet muut esiintyvät taiteilijat. Aika monet heistä kertovat olevansa uskovaisia, mitä sorttia, siitä ei ole tietoa.
.... kun sitä ihmettä ei tapahdu.
Muistaakseni laki kieltää nykyisin julkisella paikalla pitämästä kasvot peittävää naamaria, huppua tms..
Ainakaan mielenosoituksessa ei saa nykyään pitää muistaakseni naamiota kuin erikoistapauksissa(esim. intiimi-syyt)
TERVETULOA suviseuroihin Tomi Putaansuulle Jumalan sanan kuuloon.
Ei lordille