tiistai taas oli yksi MM-historian parhaista pelipäivistä, johan sen kertoo maalimäärät (26.6. 1 vars. peliajalla ja 27.6. 7 vars. peliajalla)!
kisojen tylsin matsi tähän asti on ollut Ukraina-Sveitsi, mutta ohi menee vielä Italia-Ukraina, siinä pelissä molemmat maat pelaa taktiikalla 9 puolustaa ja vain 1 kärkyy vastahyökkäyksiä (voisi jopa jättää katsomatta, koska parin voittaja tippuu välierissä ja häviää pronssiottelun)!
Olen samaa mieltä kuin Paul Breitner, että tähdille lisää vapauksia ja tämä nykyinen kollektiivifutis hittoon - valmentajat ovat pilanneet hyvän pelin!
Maanantai surkein päivä ja....
3
231
Vastaukset 3
- Marcelo Lippi
Sehän on hyvä asia, että taktiikoita on erilaisia. Jalkapalloa voi katsoa niin monella eri tavalla, ja ns "tylsästä" matsista voi löytää hienoja taktisia ja etukäteen mietittyjä asioita.
EM-kisojen finaalista?puollustus voittoinen peli tyyli toi kultaa Kreikalle,vaikka itse olisin voiton suonut Portugalille.Iloisen ja hyökkäävän pelin ansiosta!
- urheiluhullu
Kyllähän kisojen ylivoimaisesti tylsin matsi on ollut Italia-Australia.
Italia teki homman itselleen vaikeaksi ja pyrki tasoittamaan voimasuhteita pelaamalla pitkän aikaa vajaalla, mutta Australian murhe oli puolestaan se, että he eivät osanneet tehdä siitä huolimatta maalin maalia koko ottelussa.
Ja sitten lopussa erotuomari ratkaisi vielä kaupan päälle koko homman!:DD
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K11843- 44834
- 62768
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o42753- 60750
- 51647
- 60597
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49597- 67566
Suutuin lähinnä itselleni
Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.28518- 109517
- 29495
SuMetKu konkursissa
Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.18487- 44485
- 33477
- 40437
- 58431
- 17420
- 24419
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk33415