Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Torstai 29.6.2006

Ja eilinenhän päättyi mukavasti lunastuksien osalta, Gaudio voitti ottelunsa ja näin ollen Tiistain tennis-tuplakin osui. Sitten Hakan voitto ja TP-47/Vikingur tupla kiinni. Tänään pelivalikoimissa keskityn enemmän Veikkausliigaan ja Superettaniin. Tässä on Johtajan tämän päivän rivit:

37. Lahti-Jaro 2 4,85

Kerroin: 4,85
Panos: 10 euroa
Perustelut: Veikkausliiga. Molemmat joukkueet ovat aloittaneet kautensa vaisusti. Jarolta sitä osattiin odottaa mutta Lahti on ollut odotuksiin nähden erittäin iso pettymys. Kummallakin on ollut vaikeuksia maalinteossa, Lahti on onnistunut 8 ottelussa tekemään vain 5 maalia, Jaro puolestaan 7 ottelussa 10 maalia. Kotietu ei ole valtava tässä ottelussa, Lahti on onnistunut voittamaan vasta 1 ottelun kotonaan. Tänään Jarolla on loistava mahdollisuus ottaa ensimmäinen vierasvoitto! Lahdelta on poissa tästä ottelusta varmuudella Ville Taulo ja Mika Kottila ei ole täydessä pelikunnossa vielä. Jarolta puuttuu Angel Ginev ja Toni Hevonkorpi. Jaron Sasa Stevic on jälleen täydessä pelikunnossa ja mies tuo lisää mahdollisuuksia hyökkäyssuuntaan. Veikkauksen tarjoama huikea 4,85 on reilusti yli kansainvälisen keskiarvon.

38. IFK Mariehamn-Kups 1 1,75
43. Brommapojkarna-Qviding 1 1,40

Kerroin: 2,45
Panos: 20 euroa
Perustelut: Veikkausliiga ja Superettan. IFK Mariehamn nauttii erittäin suuresta kotiedusta. Saarelaisilla on tänään erittäin hyvä mahdollisuus kasvattaa pistepussiaan Kuopiolaisten kustannuksella. Kups on pelannut tällä kaudella 3 vierasottelua voittamatta yhtään, maaliero on surullinen 0-5. MIFK:n poissaolijat tänään ovat pitkäaikaispotilaat Barlay, A. Weckström, K. Weckström, reisivaivainen Holm ja pelikieltoaan kärsivä Carlsson. Kups:ilta puuttuu tässä ottelussa Sadik ja Heikelä. MIFK on joukkueista parempi ja kelpaa näin peleihin. Veikkauksen tarjoama 1,75 on yli kansainvälisen keskiarvon.
Brommapojkarna on pelannut viime aikoina erittäin vakuuttavasti. Nyt se kohtaa sarjanousija Qvidingin joka on onnistunut voittamaan vasta yhden ottelun tällä kaudella. Tasoero joukkueiden välillä on selkeä ja tähän lisättynä vielä Brommapojkarnan kotietu niin se kelpaa erittäin hyvänä vaihtoehtona peleihin. Lisäksi tuo 1,40 mitä Veikkaus tarjoaa yltää melkein kansainväliseen keskiarvoon.

44. Norrköping-Väsby 1 1,40
46. Umeå-Sundsvall 2 1,95

Kerroin: 2,73
Panos: 20 euroa
Perustelut: Superettan. Norrköping aloitti kauden hieman haparoiden mutta sai erittäin vakuuttavan tappiottoman putken sen jälkeen. Nyt joukkue on hävinnyt 2 edellistä otteluaan mutta tänään sen kuuluu olla selkeä suosikki kuten kerroinasetelma antaa ymmärtää. Myös Väsby on hävinnyt 2 edellistä otteluaan ja uskon että sen tappioputki jatkuu tänään. Norrköpingin kotietu ja materiaalinen paremmuus ei voi olla näkymättä tänään.
Viime kaudella Allsvenskanista pudonnut Sundsvall vastaan Superettaniin täksi kaudeksi noussut Umeå. Tämä mielestäni kertoo jo kaiken olennaisen joukkueiden materiaalierosta. Sundsvallia veikattiin suurimmaksi nousijasuosikiksi, joukkue ei ole vain vielä saanut peliään kunnolla kulkemaan ja tästä johtuen ei ole pystynyt parhaimpaansa. Sarjataulukkoon ei näin ollen kannata kiinnittää liikaa huomiota Sundsvallin osalta. Totutusti kotivahva Sundsvall on tällä kaudella haparoinut kotipeleissään mutta vieraissa on kulkenut. Umeå on ottanut kotonaan yhden voiton ja tasapelin. Joukkueen maaliero vain on erittäin katastrofaalinen, 10 tehtyä ja 27 päästettyä maalia 12 ottelussa. Tänään Sundsvallin hyökkääjät saavat ilon irti ja tulevat repimään Umeån puolustuksen palasiksi.

Esitettyjä rivejä ennen tätä päivää:
Sinkkuja: 50 kappaletta, osunut kertoimella 46,15
Tuplia: 77 kappaletta, osunut kertoimella 106,12
Kertoimet yhteensä: 152,27
Rahaa mennyt: 1845 euroa
Rahaa tullut: 2264,80 euroa

Pelionnea sitten vain kaikille! Toivottavasti huomenna pääsee näilläkin lunastamaan ja huomenna Johtaja julkaiseekin viimeiset rivinsä ennen 3 viikon mittaista kesälomaa.
212892
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Paljonko muut antavat kerrointa noin keskiarvona.... pitääkö mennä nopsaan kioskille ennen kuin veikkaus tiputtaa. meinasin tuplaan kaveriksi mifk:lle ja trelleborille mitä mieltä tosta jälkimmäisestä?

ps. laitoitko vielä illalla tp-47:lle lisää kun kerroin nousi?

Äänestä
  • En ehtinyt pelaamaan enään TP-47 illalla, katselin sitten vasta kun ottelu oli alkanut että kerroin oli noussut. No, ei voi mitään.

    Keskiarvot löydät täältä:

    http://www.betexplorer.com/soccer/

    Niin, Trelleborg... Kauden avaustappio tuli edellisessä ottelussa, miten joukkue on siihen osannut asennoitua? Se on yksi avainkysymys. Ja Örebro on kova joukkue, lisäksi kotietu painaa. Itse en Trelleborgia pelaisi.

    Äänestä

  • Johtaja1 kirjoitti:

    En ehtinyt pelaamaan enään TP-47 illalla, katselin sitten vasta kun ottelu oli alkanut että kerroin oli noussut. No, ei voi mitään.

    Keskiarvot löydät täältä:

    http://www.betexplorer.com/soccer/

    Niin, Trelleborg... Kauden avaustappio tuli edellisessä ottelussa, miten joukkue on siihen osannut asennoitua? Se on yksi avainkysymys. Ja Örebro on kova joukkue, lisäksi kotietu painaa. Itse en Trelleborgia pelaisi.

    onko toi keskiarvo vai jonkin tietyn firman kerroin???

    ps. lähden kokeilemaan trelleboria... ei ainakaan jälkikäteen vituta jos voitta ja oli suunnitellut pelata.... pannaan vaan vähän pienemmällä ettei vituta tappiokaan

    Äänestä

  • tinippa80 kirjoitti:

    onko toi keskiarvo vai jonkin tietyn firman kerroin???

    ps. lähden kokeilemaan trelleboria... ei ainakaan jälkikäteen vituta jos voitta ja oli suunnitellut pelata.... pannaan vaan vähän pienemmällä ettei vituta tappiokaan

    Kun klikkaat ottelua näet lähes kaikkien suurimpien firmojen kertoimet jotka ovat ne tähän mennessä julkaisseet. Niistä on laskettu keskiarvo mikä näkyy sillä sivulla minne pääset linkistä.

    Kannattaahan se kokeilla jos on itse jo päättänyt sitä pelata, ehdottomasti. Jos itse on tehnyt pelipäätöksen ja joku toinen tulee sanomaan älä pelaa, se vasta vituttaakin jos kohde menisi kuitenkin oikein. Itse en uskalla kohteeseen koskea, erittäin vaikeasti arvioitava kohde. Mutta toivotaan että Trelleborg ja muutkin valinnat pitävät!

    Äänestä

Vieläkö olet niin viisas että tajoat Italia-Ukraina pelin tasurista 5.5? ;) Kerran olet parempi kuin Vuoksenmaa niin miksi et perusta maksullista vihjepalvelua? Tai jotain siihen suuntaan viestissäsi kirjoitit, on aika typerän rohkea väite.

Äänestä
  • En missään tapauksessa ole väittänyt olevani parempi kuin Vuoksenmaa. Siksi en perusta maksullista vihjepalvelua että analysoin kohteet tänne oman työni ohessa, en mitenkään päivittäisenä työnä. Pelaamalla yritän kasvattaa omaa kassaani, nämä kun ovat verotonta tuloa. Ja mikäli Suomessa ei toimisi tämänkaltainen rahapelimonopoli mikä täällä nyt on, saattaisin perustaa oman vedonlyöntitoimiston. Maksullisten vihjeiden tekeminen on kuitenkin erittäin raskasta, eikä minulla loppuviimein riitä siihen mielenkiinto. Täällä julkaistut rivit ja analyysit pohjautuvat täysin omiin peleihini. Ja yhä edelleen, saat lyödä kauttani vetoa Italia-Ukraina tasurista 5,50 kertoimella mikäli haluat?

    Äänestä

  • Johtaja1 kirjoitti:

    En missään tapauksessa ole väittänyt olevani parempi kuin Vuoksenmaa. Siksi en perusta maksullista vihjepalvelua että analysoin kohteet tänne oman työni ohessa, en mitenkään päivittäisenä työnä. Pelaamalla yritän kasvattaa omaa kassaani, nämä kun ovat verotonta tuloa. Ja mikäli Suomessa ei toimisi tämänkaltainen rahapelimonopoli mikä täällä nyt on, saattaisin perustaa oman vedonlyöntitoimiston. Maksullisten vihjeiden tekeminen on kuitenkin erittäin raskasta, eikä minulla loppuviimein riitä siihen mielenkiinto. Täällä julkaistut rivit ja analyysit pohjautuvat täysin omiin peleihini. Ja yhä edelleen, saat lyödä kauttani vetoa Italia-Ukraina tasurista 5,50 kertoimella mikäli haluat?

    Riski on iso että katoat jos osuu ;) Mutta 1000€ voisin lyödä. Mitä kautta voin ottaa yhteyttä lisätietoja varten?

    Äänestä

  • lyödä??? kirjoitti:

    Riski on iso että katoat jos osuu ;) Mutta 1000€ voisin lyödä. Mitä kautta voin ottaa yhteyttä lisätietoja varten?

    Tonnilla saat lyödä. Ota yhteyttä sähköpostitse:

    [email protected]


    Mutta ole nopea, tarjous on voimassa vain huomiseen klo:12.00 asti. Sitten alkaa kesäloma.

    Äänestä

  • Johtaja1 kirjoitti:

    Tonnilla saat lyödä. Ota yhteyttä sähköpostitse:

    [email protected]


    Mutta ole nopea, tarjous on voimassa vain huomiseen klo:12.00 asti. Sitten alkaa kesäloma.

    Ukrainaa sillä 10.2 300€ Minkä takuun annat että osuessa maksat myös voiton? Otan illemmalla yhteyttä sähköpostisi kautta, kunhan kerrot takuun

    Äänestä

  • lyön myös kirjoitti:

    Ukrainaa sillä 10.2 300€ Minkä takuun annat että osuessa maksat myös voiton? Otan illemmalla yhteyttä sähköpostisi kautta, kunhan kerrot takuun

    Juu, vastailen sinulle sitten huomenissa sähköpostiisi, en enään illalla aio kajota koneeseen kun pääsen töistä. Mitä haluat takuuksi?

    Äänestä

  • Johtaja1 kirjoitti:

    Juu, vastailen sinulle sitten huomenissa sähköpostiisi, en enään illalla aio kajota koneeseen kun pääsen töistä. Mitä haluat takuuksi?

    saat 1.6 kertoimeksi. Sano vaan summa paljon lyöt

    Äänestä

  • Italiaa??? kirjoitti:

    saat 1.6 kertoimeksi. Sano vaan summa paljon lyöt

    Kyllähän se sopii, mutta haluan jotkut takeet että maksat mahdolliset voitot! Mistä tavoitan sut?

    Voit laittaa yhteystietosi tänne:

    [email protected]

    Äänestä

sinulla on näköjään voittoputki kasvavamassa jtn otin sulta ton jaron ja marienhamnin voiton. ja kummakkin joukkueet johtaa pelejänsä 20 minuutin jälkeen. toivottavasti pelit ei käänny lopussa niikuin tavallisesti :/

Äänestä
  • turhaan laitoitte Jaron voittamaan kun se ei voita
    ne pelaa tasapelin ja mä voitan

    Äänestä

  • Lahti-Jaro 1-1 kirjoitti:

    turhaan laitoitte Jaron voittamaan kun se ei voita
    ne pelaa tasapelin ja mä voitan

    väärässä :)

    Äänestä

  • veteraani1 kirjoitti:

    väärässä :)

    kottila pilannut vetonne 2 maalia hirvelle

    Äänestä

maaleja tehdä,kun on Umeå mies vajaalla 31 min
punainen kortti ja tilanne ennen sitä 1-1.
No katsotaan mitkä lukemat tulee taululle.

Äänestä
  • että 1-3. Se nyt on varma että Sundsvall tuon matsin tulee hoitamaan.

    Äänestä

  • Pankkiiri1981 kirjoitti:

    että 1-3. Se nyt on varma että Sundsvall tuon matsin tulee hoitamaan.

    Nyt toi sundsvall...

    Äänestä

  • Sunnaapu kirjoitti:

    Nyt toi sundsvall...

    teki sitten vielä maalin

    Äänestä

No melkeen omat takaisin eiliseltä, valitettavasti Jaro meni sössimään oman johtonsa ja Sundsvall vielä hävisi oman pelinsä... Aina ei voi voittaa ja jos nyt euron jäi tappiolle niin eihän se maailmaa kaada! Otetaan se tänään takaisin!:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Johtaja1 kirjoitti:

Ja eilinenhän päättyi mukavasti lunastuksien osalta, Gaudio voitti ottelunsa ja näin ollen Tiistain tennis-tuplakin osui. Sitten Hakan voitto ja TP-47/Vikingur tupla kiinni. Tänään pelivalikoimissa keskityn enemmän Veikkausliigaan ja Superettaniin. Tässä on Johtajan tämän päivän rivit:

37. Lahti-Jaro 2 4,85

Kerroin: 4,85
Panos: 10 euroa
Perustelut: Veikkausliiga. Molemmat joukkueet ovat aloittaneet kautensa vaisusti. Jarolta sitä osattiin odottaa mutta Lahti on ollut odotuksiin nähden erittäin iso pettymys. Kummallakin on ollut vaikeuksia maalinteossa, Lahti on onnistunut 8 ottelussa tekemään vain 5 maalia, Jaro puolestaan 7 ottelussa 10 maalia. Kotietu ei ole valtava tässä ottelussa, Lahti on onnistunut voittamaan vasta 1 ottelun kotonaan. Tänään Jarolla on loistava mahdollisuus ottaa ensimmäinen vierasvoitto! Lahdelta on poissa tästä ottelusta varmuudella Ville Taulo ja Mika Kottila ei ole täydessä pelikunnossa vielä. Jarolta puuttuu Angel Ginev ja Toni Hevonkorpi. Jaron Sasa Stevic on jälleen täydessä pelikunnossa ja mies tuo lisää mahdollisuuksia hyökkäyssuuntaan. Veikkauksen tarjoama huikea 4,85 on reilusti yli kansainvälisen keskiarvon.

38. IFK Mariehamn-Kups 1 1,75
43. Brommapojkarna-Qviding 1 1,40

Kerroin: 2,45
Panos: 20 euroa
Perustelut: Veikkausliiga ja Superettan. IFK Mariehamn nauttii erittäin suuresta kotiedusta. Saarelaisilla on tänään erittäin hyvä mahdollisuus kasvattaa pistepussiaan Kuopiolaisten kustannuksella. Kups on pelannut tällä kaudella 3 vierasottelua voittamatta yhtään, maaliero on surullinen 0-5. MIFK:n poissaolijat tänään ovat pitkäaikaispotilaat Barlay, A. Weckström, K. Weckström, reisivaivainen Holm ja pelikieltoaan kärsivä Carlsson. Kups:ilta puuttuu tässä ottelussa Sadik ja Heikelä. MIFK on joukkueista parempi ja kelpaa näin peleihin. Veikkauksen tarjoama 1,75 on yli kansainvälisen keskiarvon.
Brommapojkarna on pelannut viime aikoina erittäin vakuuttavasti. Nyt se kohtaa sarjanousija Qvidingin joka on onnistunut voittamaan vasta yhden ottelun tällä kaudella. Tasoero joukkueiden välillä on selkeä ja tähän lisättynä vielä Brommapojkarnan kotietu niin se kelpaa erittäin hyvänä vaihtoehtona peleihin. Lisäksi tuo 1,40 mitä Veikkaus tarjoaa yltää melkein kansainväliseen keskiarvoon.

44. Norrköping-Väsby 1 1,40
46. Umeå-Sundsvall 2 1,95

Kerroin: 2,73
Panos: 20 euroa
Perustelut: Superettan. Norrköping aloitti kauden hieman haparoiden mutta sai erittäin vakuuttavan tappiottoman putken sen jälkeen. Nyt joukkue on hävinnyt 2 edellistä otteluaan mutta tänään sen kuuluu olla selkeä suosikki kuten kerroinasetelma antaa ymmärtää. Myös Väsby on hävinnyt 2 edellistä otteluaan ja uskon että sen tappioputki jatkuu tänään. Norrköpingin kotietu ja materiaalinen paremmuus ei voi olla näkymättä tänään.
Viime kaudella Allsvenskanista pudonnut Sundsvall vastaan Superettaniin täksi kaudeksi noussut Umeå. Tämä mielestäni kertoo jo kaiken olennaisen joukkueiden materiaalierosta. Sundsvallia veikattiin suurimmaksi nousijasuosikiksi, joukkue ei ole vain vielä saanut peliään kunnolla kulkemaan ja tästä johtuen ei ole pystynyt parhaimpaansa. Sarjataulukkoon ei näin ollen kannata kiinnittää liikaa huomiota Sundsvallin osalta. Totutusti kotivahva Sundsvall on tällä kaudella haparoinut kotipeleissään mutta vieraissa on kulkenut. Umeå on ottanut kotonaan yhden voiton ja tasapelin. Joukkueen maaliero vain on erittäin katastrofaalinen, 10 tehtyä ja 27 päästettyä maalia 12 ottelussa. Tänään Sundsvallin hyökkääjät saavat ilon irti ja tulevat repimään Umeån puolustuksen palasiksi.

Esitettyjä rivejä ennen tätä päivää:
Sinkkuja: 50 kappaletta, osunut kertoimella 46,15
Tuplia: 77 kappaletta, osunut kertoimella 106,12
Kertoimet yhteensä: 152,27
Rahaa mennyt: 1845 euroa
Rahaa tullut: 2264,80 euroa

Pelionnea sitten vain kaikille! Toivottavasti huomenna pääsee näilläkin lunastamaan ja huomenna Johtaja julkaiseekin viimeiset rivinsä ennen 3 viikon mittaista kesälomaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu