Kamalia kolumneja

Aivan hävettää kirjoittajan ja lehden puolesta kun lukee Forum 24 lehdestä taidemuseonjohtajamme kolumneja Englannista.
Että voikin aikuinen ihminen kirjoittaa niin lapsellisesti ja avuttomasti. Eikö hän ymmärrä nolaavansa itsensä? Peruskoulun ala-asteellakin kirjoitetaan paremmin.
3514
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niin, sinä tarkoitat tätä intendentti Myllypuroa joka on päässyt eka kertaa ulkomaille ja lähettelee sieltä haltioituneita kirjeitä ja kertomuksia viinin kittauksesta Forumiin.

Kyllä niille sepustuksille meilläkin nauretaan.Jotkut ei opi kirjoittamaan koskaan. Niin, tietenkin johtuu siitäkin kun ihmisen ajattelutapa on omituinen ja vääriä asioita priorisoiva. Silloin kirjoituksista tulee tuollaisia.

Äänestä
  • Lukiossa nauroimme kippurassa kun se ei osannut edes kunnolla lukea.

    Äänestä

  • kirjoittaa kirjoitti:

    Lukiossa nauroimme kippurassa kun se ei osannut edes kunnolla lukea.

    Kippurassa sille nytkin nauretaan.Miten tuollaisilla ajatuksilla varustettu ihminen voi olla kaupungin ison laitoksen johtaja? No niinhän niitä on muissakin laitoksissa keskinkertasuuksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kerrassaan kirjoitti:

Aivan hävettää kirjoittajan ja lehden puolesta kun lukee Forum 24 lehdestä taidemuseonjohtajamme kolumneja Englannista.
Että voikin aikuinen ihminen kirjoittaa niin lapsellisesti ja avuttomasti. Eikö hän ymmärrä nolaavansa itsensä? Peruskoulun ala-asteellakin kirjoitetaan paremmin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu