Sotkuinen raha

Mulla on raha vuodelta 1777, ja siinä on jotain vihreetä likaa. Miten saada pois jos nyt saa?
3326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vain Fairya ja hammasharja. Rajummalla puhdistuksella arvo putoaa.

Äänestä

Jos aiot joskus myydä rahan, niin jätä puhdistaminen tekemättä, kukaan keräilijä ei huoli puhdistettua rahaa tai ainakin sen arvo putoaa huomattavasti.
Jos välttämättä haluat kuitenkin sen puhdistaa niin käytä asetonia ja esim. pumpulia.

Äänestä

Tietysti kokeilet erilaisia happo yhdistelmiä!! Ainoa haittapuoli taitaa olla se että rahasikin katoaa,mutta eipähän viherrä ;-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jee kirjoitti:

Mulla on raha vuodelta 1777, ja siinä on jotain vihreetä likaa. Miten saada pois jos nyt saa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu