Onko kenelläkään naisella ollut ongelmia, että kun ajelee karvat niin hiivasieni pukkaa?
Mikä avuksi?
Mikä avuksi?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
tässä perutietoa http://www.yliopistonapteekki.fi/displayArticle.do?articleId=2256
Hiivasienitulehduduksen yhdeksi syyksi on esitetty histovaa liian kireää vaatetta, taasen karvojen poisto voi jopa auttaa, se tekee alapään ilmavaksi.
yritin fiksuja ajella alapäästä karjova vähän laajemmalta alueelta. tämän seurauksena tuli kamala haju, kävin hiiva ja bakteerikokeessa mutta mitään ei ollut. haju vaan jatkuu ja on karmaiseva. en suosittele karvojen ajelua intiimialuelta
jokin tarkoitus on, kun ne on sinne luotu!!
...yhtä suuri merkitys kuin navalla!
Pyyhippäs perseesi paskalla käynnin jälkeen niin hajukin häviää,ei se että löyhkäät posliinista johdu,päin vastoin.Opettele samalla kirjoittamaan!
merkityksensä.
Kuten muuallakin, karvoitus suojaa ihmistä/eläintä kylmältä ja lialta. Tässä tapauksessa emätintä roskilta,lialta ja bakteereilta. Se on voivoi jos ajelun takia hiivasientä pukkaa oma syy. Lääkäristä saa kuurit mutta varmaan uusiutuu.
kuolut ihosolukko, lika, hiki, virtsajämät, kuukautisvedet, ym. Eikös tässö ole bagteeripesää jo yllin kylli. Kun ajaa karvbat niin puhdas pehmeä iho puhdistuu jopa itsestään kun on siivilä pois.
Pillunkarvat ja rekkamiehet ovat siinä mielessä samanlaisia, että molemmat ovat aina tiellä.
mikähän merkitys on umpilisäkkeellä, kun se meille on luotu?
ei karvojen ajelulla ole mitään tekemistä hiivan kanssa. Hameen alta pikkuhousut pois, niin paikat tuulettuu, eikä pääse hiivat muhimaan.