Kärhöjen uudet lehdet menee kippuraan ,kääntyy sisäänpäin . Millä voisi ruiskutella turvallisesti ? MIlläkäs lannoitatte ja miten usein ?
Kipristyvät lehdet
mikä neuvoksi
1
368
Vastaukset
- sipe22
Hei!
Ihan sama juttu omalla kärhölläni. Tosin olen istuttanut parvekkeella samaan ruukkuun Romaine-salaattia ja jääsalaattia ja kaikki ovat voineet tähän saakka hyvin. Tänään huomasin Roainessa runsaasti kirvoja ja suihkutin mäntysuopaliuoksella. Toivottavasti en tehnyt kärhölleni (Madame Le Coultre) pahaa-istutin sen vasta tänä keväänä ja on kukkinut kymmenkunta huikean hinoa, suurta kukkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1913105
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.652653- 2032240
- 741886
- 1021803
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91691- 1041519
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191176- 811130
- 951089