Tiikeri + Tiikeri

tiikru -86

Olen kuullut että "Ei kahta tiikeriä saman katon alle".. Mahtaako olla posiitiivisia kokemuksia tästä yhdistelmästä?

3

643

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mE.......

      Tiikeri Tiikeri= katastrofi

    • Pilleri

      Noin olen kuullut sanottavan.. omalta osaltani peräti itämaista syntyperää olevalta ihmiseltä. Itse olen silti suhteellisen onnellisesti naimisissa toisen tiikerin kanssa.

      Täytyy myöntää, että kahden tikrun väleistä tulee ajan oloon hieman pehmeätassuisia.. alun hurja kipinä sammuu aikanaan ja elämästä tahtoo tulla rutiinia. Auttaa, jos kummallakin on avoin ja salliva asenne elämään, kyky antaa toiselle vapautta ja tilaa. Sillä loppujen lopuksi me isot kissat olemme kuitenkin niin mukavuudenhaluisia, että palaamme tyytyväisinä kehräten oman uunin pankolle loikoilemaan..oman kullan viereen =)

    • Basu

      Minä ja kaikki mun parhaat kaverit ollaan kaikki tiikereitä. Se toimii ainakin kaverisuhteissa, kun kaikki puollustaa toisiaan henkeen ja vereen. Meillä on ymmärrys toisiamme kohtaan. Mutta mun entinen poikakaveri oli tiikeri ja se seurustelu meni todella penkin alle. Molemmat oli niin itsepäisiä ja kumpikaan ei antanu periks tai pyytäny anteeks. Riidat oli aivan kauheita!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      55
      3228
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      3045
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      51
      2909
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      51
      2440
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      2191
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      56
      2081
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1035
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      116
      982
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      964
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      38
      944
    Aihe