Miksi peruspalveluministeri ei tee työtään? Seksipalvelujen osto on saatava mahdolliseksi koko maassa. Helsinkiläisillä kyllä on Mikadonsa ja Sihteeriopiston perusteella muissakin kaupungeissa palvelut pelaa. Vaan täällä syrjäseudulla ei seksin myyjiä näy, eikä tämän tuppukylän flikat ole vielä ikinä ilmoitelleet Sihteeriopistossa.
Erityisen pettynyt olen omaan puolueeseemme, Keskustaan, miksi Keskusta ei ole ajanut meidän syrjäseutujen miesten asemaa. Koko Suomi on pidettävä elinvoimaisena ja syrjäseutujenkin seksipalvelut on turvattava tasa-arvoisesti.
Mansikki toki ei laskuta palveluistaan yhtään mitään, mutta olisi sitä kyllä tosi mukavaa välillä saada oikeaakin naista.
Erityisen pettynyt olen omaan puolueeseemme, Keskustaan, miksi Keskusta ei ole ajanut meidän syrjäseutujen miesten asemaa. Koko Suomi on pidettävä elinvoimaisena ja syrjäseutujenkin seksipalvelut on turvattava tasa-arvoisesti.
Mansikki toki ei laskuta palveluistaan yhtään mitään, mutta olisi sitä kyllä tosi mukavaa välillä saada oikeaakin naista.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Vähän niinkuin jäätelöauto. Kilkukikilkuti, ovelta ovelle.
Seksiauto, pilluauto, naisauto, naintiauto.
Nyt kaikille seksinnälkäisille taattua tavaraa, iholämmintä ja luomuliukasta!
Edullisesti tänään!
3 euroa vilkaisu
6 euroa nuuhkaisu
12 euroa pidempi nuuhkaisu
24 euroa huulille kokeilu
50 euroa työntö sisään ja ulos
150 euroa 2 työntöä sisään ja ulos
Ja mainoslauseissa voisi olla vaikkapa tekstit: Lainaa vain ja ei makeaa mahan täydeltä!
myös merenkulkijat, joiila on laaja sydän, johon mahtuu useita naisia jäävät nyt paitsi.
Tarvitaan vielä lemmenlaivat ja siihen voisi liittää myös kirjastopalvelut henganravintoa varten.
Tämä vinkiksi maakravuille.
Kuunnelkaapa joskus J. Brel:in laulu Amsterdam, siinä on väkevää samonomaa.
Ja tänään merenkulkija Epikuros vaimoineen lähtee purjehtimaan leppäissä tuulissa länteen.
lasten sadut alkavt sanoilla: olipa kerran...... ja merimiesjutut sanoilla: oltiinpa kerran....
Hyvää heinä kuuta kaikille :DD
On olemassa, mutta sitä karjuvaunua ei ole näkynyt tarjoamassa palveluitaan puutteessa eläville naisille, ihan kelle vaan, jotka palveluita haluis maksusta käyttää.
nimittää valkeaa huvialustani karjavaunuksi.
"vain vana jäi kuln laivasi lähti.
Se peittyi iltaan tummenevaan
ja sitten syttyi taivaalle tähti
en enää nähnyt mastoakaan"
Laulu yö saaristossa ;)
...edelliseen viestiin. Sun purtesi todennäköisesti se lemmenlaiva.
Tarkoitin näitä kyliä kiertäviä kauppa-autoja, jota Hertha peräänkuulutti. Erinäisiä kauppa-autoja ja asuntovaunuja sun muita pilluvankkureita kyllä liikkuu ja parkeeraa viikoiksi tarjoamaan palveluita kunnes poliisi häätää. Mutta sitä karjuvaunua en ole KOSKAAN nänyt.
Enkä kyllä käyttäisi sen palveluita(viittaan tässä siihen, mitä olen aiemmin tästä asiastani kirjoittanut)
:) Tervemenoa Epikuros, kateeksi minun käy. Olen joskus telttaillut saaristossa, kun oli semmoinen tuttu, joka pikku moottorilla kuskasi saareen. Meri on taivas!
Olen perinteinen maakrapu, mutta tää vesihomma on mun sydämessä. :)
Niin turusta lähdetään ja suuntana Ahvenanmaa ja sen saaristo.
On tudella kaunista seutua ja kaun merellä liikkuneena, aina ihmettelen sitä, että mihin siellä aika kuluu kun ei "tee" mitään ja ei kuitenkaan pitkästy.
Saaristo on minulle henkinen akkulaturi jossa aiomme olla n. neljä viikkoa.
Hyvää kesää sinulle
Helppoa on kasvukeskuksessa olevien irvailla.
Mutta niin vaan on, että suomi on pinta-alallisesti suuri maa mutta pienissä taajamissa on lukuisa määrä yksinäisiä ihmisiä jotka kaipaavat edes hetken hellyytä itselleen.
Ei ole mikään vitsailun aihe jos olet hetero ja vaikkapa lähimpään tanssiravintolaan on useammankymmenen kilometrin matka.
Olet jäänyt maatilalle hoitamaan vaikka vanhuksiasi ja sulta puuttuu lähes tyystin normaalit kontaktit.
Tietysti voi ostaa kasan pornolehtiä ja vetää käteen.
Mutta myös peräkammarin pojilla on tunteet ja toiveet ja tarpeensa.
On äärimmäisen julmaa ja raadollista lähteä vitsailemaan yksinäisten ihmisten läheisyyden tarpeesta.
Mutta sehän teillä feministeillä on tunnusomaista toisten yläpuolelle asettuminen ja epäinhimillinen inhimillisyyksien ja heikkouksien ymmärtäminen.
Monesti parhaat hutsut ovat juuri syrjäkylien nälkäisiä ja palveluintoa puhkuvia kotirouvia.
Aika omituista on, ettet ole vielä verkottunut paikallisten palveluntarjoajien kanssa. Oletko kenties ujo?
Muista kohdella heitä hieman paremmin mitä itämaan yrittäjiä, sillä he palkitsevat sen moninkertaisesti takaisin.
Kuule, ei se Mansikki minua ole koskaan pystynyt palvelemaan. Vilkku-sonnikin on ihan liian hurja.
Miksei syrjäseudun naisten palveluita kukaan koskaan kanna huolta!!
...tosiaankin huonosti. :(
Eihän kanneta syrjäkylillä kenenkään ihmsiryhmän palveluista huolta!
Melkein kaikilla jotka syrjäkylillä asuvat on auto ja laajakaista ja kellä ei ole niin tulkoon toimeenn omillaan.
Jos ihminen on niin kädetön ettei saa naista kuin ostamalla niin voi voi. Kannattaisi ostaa deodoranttia ja sampoota ja lähteä rohkeasti kylän baariin katsomaan naista. Laitas kuule vielä jotain kivaa parfyymiä ;)
Itsetunto kysymys. niin helppoa on sanoa että rohkeutta.
Eipä syrjäkylän baareissa kovinkaan usein mitään kilttiä kivaa naista istuksi.
Joissakin kylän baareissa saattaa olla karaokea ,mutta baarien sisustus ja toimintakonsepti on niin nuhjuinen usein ettei niissä juurikaan tavalliset ihmiset istu.Hyvä kun joku ostosten lomassa käy yhdellä kaljalla.
Kylien baarit ovat keskittyneet lähinnä keskioluen myyntiin ja niimpä asiakaskuntakin niissä on pitkälti alkoholisoitunutta ja A-sosiaalista väkeä.
Jos taas ajaa Taxilla lähimpään suurempaan kasvukeskukseen ja siellä johonkin baariin missä on jotakin menoa niin vaikka olisit miten puhtoinen ja parfymoitu ja rohkaistunut niin silti saatat tulla torjutuksi jos kylän tytöt mieltää miehen hönö-vässykäksi eikä houkuttelevaksi pelimieheksi.
vain kyräilivät toisiaan jos vaikka joku olisi salaa katsonut puskista kassi-alman rintoja venelaiturilla.
Olen käynyt tuota autoani tankkaamassa paikallisella Essolla,jossa on myös keskikaljabaari ja eipä siellä näkynyt muuta kuin
keski-ikäisiä äijiä.
Näiltä kyliltä lähtevät kaikki kynnelle kykenevät
tyttäret koulun perässä maailmalle 16-vuotiaana.
ahaa tämä taisi olla femujen provo ja femari-isku???
Pieni provopiikki prostupalstalle ja tulihan taas kiire mennä kotipalstalle vierittelemään omia korkeatasoisia 200.n viestin viestiketjuja.
Sedät ne jaksaa heilua ja Femmarit käydä sotaa heteroita vastaan.