Kuuliko kukaan tänä aamuna YleX:llä noin kello 8:15 Zen Cafén uutta sinkkua, kappaletta nimeltä Rakastele Mua? Mitä mieltä olette biisistä?
Vastaukset 14
- -ska-
Harmitti ihan mielettömästi kun en sitä sillon kuullut.. Eikä oo sitä missään radiossa sen jälkeenkään kuulunu, ei ainakaan ole osunut mun korviin. Onko se hyvä biisi?
- Moisander
Hei, sehän oli silkkaa erotiikkaa!
- -ska-
Nyt oon kuullu kyseisen biisin jo useasti, olihan se aika himokas :D
- -Heidi-
Minussa on railo tule ja se korjaa.
Ompele mut umpeen käytä karhunlankaa.
Pistä minut suihkuun kudo mulle peitto vakavasta kankaasta.
Minä olen tehnyt mitätöntä virkaa.
Kuljettanut kaihon föriä ja lauttaa.
Tupakoinut paljon järjettömän paljon, elänyt kuin Hemingway.
Pariskuntaillat elokuvan jälkeen kavahdin ja huusin ei.
Rakastele mua, hei rakastele miestä
lantiosi anna laiteitani piestä
rakastele mua ja rakastele lujaa
saata minut loppuun yksityistä kujaa.
Rakastele mua!
Kapinen on raitti ilman sinun lämpöä.
Ihoni on turha, keksi sille käyttöä.
Pura minut nainen kappaleiksi pistä
verotonta palkaa saat.
Minä olen rampa, suunnattoman rampa,
jaloissani hansikkaat.
Rakastele mua, hei rakastele miestä
lantiosi anna laiteitani piestä.
Rakastele mua ja rakastele lujaa
saata minut loppuun yksityistä kujaa.
Rakastele mua niin rakastelet miestä.
Ole mulle hellä tolkuttoman hellä ota minut huolella.
Pane minut kuntoon repeämä parsi vakavalla langalla.
Rakastele mua niin rakastelet miestä.
Uumallesi tahdon kiiltävänä hiestä
Elämäni riippuu sinusta ja lempes suopeudesta.
Rakastele mua ja rakastele lujaa.
Yhtälömme ratko luotsi ajautujaa.
Salli minun tulla salli minun täyttyä rakkaudestas.
Rakastele mua rakastele miestä
lantiosi anna laiteitani piestä.
Rakastele mua ja rakastele lujaa
saata minut loppuun yksityistä kujaa.
Rakastele mua, rakastele mua. - !!!!!
MIKSI sitä shittiä pitää soittaa KOKO AJAN?!? Hirveä biisi! Mutta niinpä kyllä on kaikki muutkin niiden biisit...
- yhtä en saa
biisi... sopii mulle, kun mulla on vähän saman suuntaisia ajatuksia yhtä ihanaa miestä kohtaan. Olen siis nainen, mutta biisi on todella KIIHOTTAVA!!!!!
- vuokralainen
Mä pidin kyllä kovasti, kuulin ekan kerran livenä alkukesästä.. Ihanaa kun tulee zen cafelta uutta materiaalia! On vanha jo aika puhki soitettua, ei siinä vanhassa mitään pahaa, mutta kiva saada uutta
- Kylläääää
Zen cafe tekee loistavaa musaa!! Kaikki niitten biisit omalla tavalla koskettavia ja asiaa auttaa myös taitava laulaja, joka osaa käyttää ääntään mahtavalla tavalla.
uutta tuotantoa odotellessa T:P-88- Cattis
silkkaa loistokamaa.Ei saa tarpeeksi. Nyt tämä tyttö perehtyykin bändin koko tuotantoon. aivan loistava biisi, liekö ainoita mikä on herätellyt koko vuonna. Tai sitten se johtuu näistä helteistä.Jokatapauksessa tykkäsin, tahtoo nähdä livenä;)
- Jenni T.A. Ipale
Laulaja ei laula; hän puhuu tai siis...mumisee. Puhelaulua, sanoisin.
Toistoa, toistoa.
Ja miksi laulaja peittelee kaljuaan kömpelösti pienellä huopahatulla?
-Surkea kasa keskinkertaisuuksia.
-Bändi, joka kehtaisi tehdä biisin ketsupin puristamisesta.
-Alkoholisteja?! - ...
Jenni T.A. Ipale kirjoitti:
Laulaja ei laula; hän puhuu tai siis...mumisee. Puhelaulua, sanoisin.
Toistoa, toistoa.
Ja miksi laulaja peittelee kaljuaan kömpelösti pienellä huopahatulla?
-Surkea kasa keskinkertaisuuksia.
-Bändi, joka kehtaisi tehdä biisin ketsupin puristamisesta.
-Alkoholisteja?!Hän ei peittele kaljuaan, hatut vain ovat seksikkäitä ;)
- .............
... kirjoitti:
Hän ei peittele kaljuaan, hatut vain ovat seksikkäitä ;)
YÄK!
- smile monkey
Vähn se on hyvä kappale. Mun iskällä on sen uusin levy. Ja mulla on se kappale tilattuna kännys. Munb serkku sanoo aina tollasista kappaleista että ne on pervoi mutta musta ne on just parahaita. toi on pikkasen paras biisi zen cafelta....:)
- inhere........ik
Rakastele mua oli aika inhottava biisi.
Oli ruikutusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1461425Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️991164Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2551023On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75827Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞40826- 55787
- 66707
- 47685
- 43661
Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä37650Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.164650Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah199618Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30597Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus104555- 201544
- 106518
Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen59513- 35501
Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18492Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?
Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi91468