kyl se on niin

ensi silmäyksellä tykkää, niin ei sitten ikinä...
122087
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

koska se on just noin eikä mitenkään muuten..

Äänestä

paljon tehtävissä...

Äänestä

Olen alussa inhonnut ja myöhemmin pitänyt ylikaiken. Ei ensivaikutelma ole aina oikea.

Äänestä
  • 5 minuuttia riittää luomaan ihmisestä oikean kuvan.

    Äänestä

  • hyvä ihmistuntemus kirjoitti:

    5 minuuttia riittää luomaan ihmisestä oikean kuvan.

    Ja hitot. viidessä minuutissa ei näe kuin ulkkokuoren. Jos toi on sun käsitys hyvästä ihmistuntemuksesta niin ei hyvää päivää.

    Mä sanon tommosta pinnallisuudeksi.

    Äänestä

  • minä vaan kirjoitti:

    Ja hitot. viidessä minuutissa ei näe kuin ulkkokuoren. Jos toi on sun käsitys hyvästä ihmistuntemuksesta niin ei hyvää päivää.

    Mä sanon tommosta pinnallisuudeksi.

    enkä käytä sitä aikaa itsestäni höpisemiseen.

    Äänestä

  • Oon samaa mieltä. Ekas en tykänny yhtään, mut sitte kattelin ja seurasin vähä tarkemmin ja... hups! Nyt oon ihan retkussa!

    Äänestä

Olet lyhyesti ja ytimekkäästi täysin oikeassa!!! Eikä pidä tyytyä vähempään kuin mitä itselle kuuluu siis jos ei tykkää niin ei tykkää eikä kannata väkisin pyristellä ja toivoa ihastusta jne.

Äänestä

Ei tuo nyt pidä paikkaansa kuin jollain himodeittaajilla, paranee ne parhaimmat musalevytkin mitä enemmän niitä kuuntelee vaikka ensin ne ei ole tuntuneet hyviltä..!

Äänestä

kaksipiippuinen juttu. Joko sitä rakastuu ensisilmäyksellä, tai sitten syttyy hitaasti ja pikkuhiljaa,mutta tulisesti ;)
Tai no ehkä voihan se jo ensinäkemällä mieleen jäädäkki, mut ihastuminen sit syntyy hiljakseen jos syntyy.
vaiko mitä?
*puhuu läpiä päähänsä* :-P

Äänestä
  • tietysti hyvin verrattavissa musalevyihin, mitä enemmän sä sitä kuuntelet,sitä enemmän tykästyt. *Laittaa uuden levyn soimaan* ihih.

    Äänestä

  • ja,, kirjoitti:

    tietysti hyvin verrattavissa musalevyihin, mitä enemmän sä sitä kuuntelet,sitä enemmän tykästyt. *Laittaa uuden levyn soimaan* ihih.

    toiset vain tähdenlentoja.....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


että jos ei kirjoitti:

ensi silmäyksellä tykkää, niin ei sitten ikinä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu