Vuokrasin tänään ja täytyypä kehua elokuvaa. Kerrankin oli tehty loistava tositapahtumiin perustuva leffa. Joka minuutin jaksoi katsoa eli leffa piti otteessaan. Lisäksi näytteljä Eric Bana on fantastinen totisissa rooleissaan. Suosittelen. 10 pistettä.
Munchen
3
365
Vastaukset
- dohhh
Sanonpa ihan samaa. Lisäksi on pakko huomauttaa, että ko. pätkän väkivalta oli tehty paikoitellen hyvinkin silmäänpistäväksi.
- eräs kommentoija -82
...tuo elokuva oli ensinnäkin aivan liian pitkä. Yli kaksi tuntia sitä alkoi jo uuvuttaa.
Lisäksi leffa oli tylsähkö, hidas ja alleviivaava. Kyllähän palkkamurhaajan arjesta nyt pitäisi saada jännittävämpääkin kerrontaa?
Tämä oli jotenkin liian poliittinen ja raskas. :(Mitäs vikaa "polittisuudessa" on, ei kai kaiken pidä olla pelkkää keveää viihdettä? (En ole nähnyt velä kyseistä leffaa, joten en tiedä, millä tavalla se on polittinen.)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1532617
- 1971890
- 701667
- 921628
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91351- 721021
- 811010
- 95999
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes190924- 67901