punainen sportsbac, rekkaria en uskalla mainita, mutta, L-alkuinen se oli. Huomasin, että kaksi kameraa oli tuulilasilla, tosin liian myöhään, peruutuspeilistä. Tapahtuma oli H:ki-Tre moottoritiellä aika tarkkaan puolen päivän aikaan. Kyseinen tarkkailuauto oli ehkä V6-koneinen, ehkä turbokoneinen, siksi vikkelään se ehti perääni! Varokaa tätä. Harmi, etten merkannut, montako poliisia kuului miehitykseen. Olikohan täysin laillinen sakotus, e 548 ????? Voiko poliisi "lymytä" normaalin liikenteen mukana?
Hirveä sakko, vaikka olen eläkeläinen, ja nautin siitä Espanjan auringon alla. Suomen eläkkeeni, (Espanjassa en saa eläkettä),on hyvinkin pieni, käteen jää vähän runsas 2100 e . En hyväksy missään muosossa tätä "riistoa"! Apuva!
Hirveä sakko, vaikka olen eläkeläinen, ja nautin siitä Espanjan auringon alla. Suomen eläkkeeni, (Espanjassa en saa eläkettä),on hyvinkin pieni, käteen jää vähän runsas 2100 e . En hyväksy missään muosossa tätä "riistoa"! Apuva!
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tietääkseni poliisilla ei ole varaa Audeihin...
http://siviilit.blacksnake.info/
mutta ei sitä koskaan voi tietää.
Täällä keskustellaan myös aiheesta ja rekkareitakin on esillä: http://www.skannerilehti.net/cgi-bin/cgiwrap/skalehti/sauna/YaBB.pl?board=turtek&action=display&num=1098083069
Ehkä omaan lukihäiriön, mutta ko. Audista ei ollut mainintaa tuolla? Olenko nyt tulkinnut viestisi ihan väärin?
Tarkoitin vaan, että siellä keskustellaan poliisien sivareista ja rekkareita on esillä.
sua on kusetettu, HAHHAHHAHHAHHAHHAAAAAAA
Mitä merkitystä sillä autolla on, jos kerran teit rikkomuksen. Eipä ne poliisit sun autolla ajaneet. Ja on ihan laillinen tapa kytätä toi. Eli ei sua ole syyttä kuitenkaan sakotettu.
Tutustupa näihin sivustoihin, jos haluat tietää enemmänkin suomalaisesta liikennevalvonnasta:
http://www.tiet.fi
http://www.blacksnake.info
http://members.surfeu.fi/consulting/
Etenkin tuo ensimmäinen linkki johtaa aivan huikealle huumorisivustolle, joka tarjoaa kerta toisensa jälkeen makeat naurut. Myös toisen linkin takaa löytyy hauskaa sekoilua. Kolmas linkki olikin jo aika tylsä.
Eestwoodeja, lännenmiehiä. Ainoastaan kyläpolliisia arvostan, nää liikkuvat lokarit on ihan persiestä!
Ne kai millään audin paskalla ajele, eihän ne edes kulje kovaa.