Niinistön kannattajista tyhmin osa on pesiytynyt tälle palstalle.
Ihan kipeää tekee, kun ajattelee, kuinka niin mukavalla miehellä kuin Sauli Niinistö on tuollaisia pökelöpäitä kannattajakunnassaan.
Säälittäviä tapauksia, kai vanhempiensa vahinkoja, jotka ovat koko ikänsä kantaneet ei-toivotun lapsen taakkaa harteillaan.
Surullista.
Onneksi Halosen tytär oli toivottu ja rakastettu ja hänestä ei tullut samanlaista hylkiötä kuin tämän palstan Niinistöä kannattavista rassukoista.
Ihan kipeää tekee, kun ajattelee, kuinka niin mukavalla miehellä kuin Sauli Niinistö on tuollaisia pökelöpäitä kannattajakunnassaan.
Säälittäviä tapauksia, kai vanhempiensa vahinkoja, jotka ovat koko ikänsä kantaneet ei-toivotun lapsen taakkaa harteillaan.
Surullista.
Onneksi Halosen tytär oli toivottu ja rakastettu ja hänestä ei tullut samanlaista hylkiötä kuin tämän palstan Niinistöä kannattavista rassukoista.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Millainen oli Halosen tilanne? Joku kannattaja postasi tänne pari päivää sitten artikkelin, jossa kerrottiin Vieno Halosen sotasaavutuksista. Oli saanut kolme urhoollisuusmitallia ja haavoittunut muutamaan otteeseen.
Kun mies tuli rintamalta kotiin syksyllä 44, hän huomasi, että hänellä on vuoden ikäinen tytär.
Ei ollut mieleen, otti avioeron.
Onko Tarjalla itsellään ollut onnellinen ja tasapainoinen lapsuus? Onko häntä rakastettu? Onko hänellä tasapainoinen suhde vastakkaiseen sukupuoleen?
Otan osaa onnettoman lapsuutesi johdosta, joka selvästi on aiheuttanut sinulle mielenterveyden ongelmia, jotka ilmenevät hallitsemattona vihana julkisuuden henkilöihin, jotka ovat eläneet onnellisen lapsuuden.
..mutta nyt häpeän olla vasemmistolainen joka natopelottelulla ym. vilpillä sai halosen kammettua pressaksi!
Enkä ole ainoa entinen vasemmistolainen muutkin ajattelemaan kykenevät fiksut ihmiset jättävät nuo härskit valheilla ratsatajat!!!
http://static.flickr.com/46/179957594_53600903fb.jpg?v=0
enää liikkujaksi muutaman vuoden päästä. On nääs tässä elämässä vähän niinkin, että niin makaa kuin petaa. Eli syyn ja seurauksen laki vielä tässä maailmassa pelaa. Enpä yhtään ihmettelisi, jos tällainen nostettaisiin pois paikaltaan.....
"
mutta nyt häpeän olla vasemmistolainen joka natopelottelulla ym. vilpillä sai halosen kammettua pressaksi!
"
No, mitäs menit natopelottelemaan, kun nyt noin hävettää?
Samalla, kun katsotaan Halosen, joka juoksee naisten kympinkin Niinistöä nopeammin, kunnon romahtaminen, katsellaan tässä myöskin sinun järkesi valon lopullinen hiipuminen..
meni kesken matkaa mukaan median kanssa sovitulla paikalla ja livahti joukosta muutaman kilometrin päästä...
liittyi muina miehinä/naisina juoksijoiden joukkoon täysin kuivana ja hyvävoimaisena. Kerran filunki, aina filunki. Ei edes TV-kuvassa juossut, mutta käveli mukamas kiiruisena. Voi hyvänen aika teitä!
nyt itsestäsi pidät sen verran huolta, ettet joudu filunkipeliin turvautumaan, elikäs vaikkapa sairaan mielesi keksimiä valheita kirjoittelemaan, niin eiköhän se ole osaltasi kiitettävä suoritus.
Pystytkö siihen?
Jos et pysty, jää arvosanasi kuuspuoloseksi niin kuin pahviukollakin.
..kävellä köpöttelee ja vääntäytyy puhujapöntöönkin jäykin lyhyin askelin!
Jokainen jolle on tullut tutuksi mummo-tai ukkotauti lukee merkit Halosesta hyvin helposti.
Tuossa iässä voi meno romahtaa nopeasti jopa yllättäen lähipiirinkin.
10-v jälkeen vaihdevuosien on naisilla se yleisin rajapyykki, milloin suorituskyky ja mailmankuva pienenee.
Luopumisen tuska,jääräpäisyys,ärtyisyys ja aina oikeassa olon tunne kontrolloi toimintaa.
Nyky politiikoista myös Lipponen on hyvä esimerkki tästä.
Olet sitten kirjoituksistasi päätellen ohittanut jo ajat sitten sen vaiheen, kun ajattelukykysi pimeni?