ilmastointi kompura

nyt ois onkelma 99- 3.3 g.vojan ilm.kompura päästää järkyä käryä kun ilmastoinnin laittaa päälle.on vissiin se kytkin ainakin räsä.onko tietoo pystyykö korjaa vai pitääks ostaa uus kompura ei maksa suomes ku 603€ plus stefat asenus.tietääkö kukaan?
5877
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tradesta. Sieltä sai viimeisenä mummonvuotena kompuran 1.000 markalla ainakin Le Baroniin. Kompura lienee samankaltainen ja hintainen.

Äänestä

täydellinen paketti 660€

Äänestä

-97 Grand Voyager 3,3 -koneella. Siinä on kompura vielä paikoillaan, soittele 045-6360798
www.toivotutosat.fi

Äänestä
  • Tuo etukytkin pelkästään löytyy hintaan 50e.Mailaa [email protected]

    Äänestä

Voyager -96 2,4 koneella. Missä ilmastoinnin kompura sijaitsee?

Mistä johtuu auton nykyttäminen varsinkin ilmastoinnin ollessa päällä. Ymmärrän kyllä, että kompuran pyöriminen syö moottorin tehoa 5-7 hv, mutta ei auton silti pitäisi nykiä.

Nykiminen on tosi kovaa pintakaasulla ajettaessa. Myös kiihdytettäessä tuntuu hieman.

Tulpat ja johdot on vaihdettu just ja EGR-venttiilivika on poissuljettu. Kenties joku happi- tai ilmamäärän tunnistin rikki???

Jos jollakin on korjausehdotus, niin kiitos etukäteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ehuu kirjoitti:

nyt ois onkelma 99- 3.3 g.vojan ilm.kompura päästää järkyä käryä kun ilmastoinnin laittaa päälle.on vissiin se kytkin ainakin räsä.onko tietoo pystyykö korjaa vai pitääks ostaa uus kompura ei maksa suomes ku 603€ plus stefat asenus.tietääkö kukaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu