Purkuosia Johnssoniin

Tietääkö joku mistä löytäis purkuosia vanhaan 35 hv Johnssoniin.
Ongelmana on, että vaihde ei pysy päällä.
Rattaat ja kytkin kuluneet ?
1190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minulla oli sama vika -81 20:sessä Johanssonissa, joka lienee peruskoneeltaan sama kuin tuo 35:nenkin, jos koneesi on jotakuinkin samanikäinen. On kuulemma aika tyyppivika vanhemmiten. Omani korjasi nyt jo ikävä kyllä edesmennyt taitaja, joka purki perän, koneisti rattaat, uusi samalla perän stefat, paikkasi haljenneen ja hiukan vuotavan perän kotelon. Tuloksena taas täysin pelikuntoinen prutku, jolla ajelee syksyn kalaretket taas hamaan tulevaisuuteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Johnsson kirjoitti:

Tietääkö joku mistä löytäis purkuosia vanhaan 35 hv Johnssoniin.
Ongelmana on, että vaihde ei pysy päällä.
Rattaat ja kytkin kuluneet ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu