Ei kaikki ole samanlaisia Jellonia!

Ei saa yleistää.

Halusin vaan täsä ilmotella kaikille loukatuille naishenkilöille et ei kaikki jellonat oo pettäviä selkänsä kääntäviä tai puukottavia kuspäitä. Mut ehkä suurin osa on 8/10:stä.
Tunnen muutaman jellonan mut ne on täys kusipäitä jotka kaataa naisia ja ei aattele seurauksia hypyillään.(ne kaataa alleen kaiken minkä löytää ja sit ui kusessa)
Ite olen Jellona mut olen varmaan sit niitä harvoja uroita jotka etsi tositarkotuksella mut leikkimiellä sitä oikeaa(ei ole viel sattunut eteen),ja mul ei kävis mielessäkään pettää mun naista, vaan pitäsin niinku kukkaa kämmenellä, hellästi mut päättäväisesti mut ei omistushaluisesti kuten ne suurin osa tekee...koska heille nainen osa kaulakorua joka pitää näkyä...ja muut ei saa kattoakaan ku tulevat mustasukkaseksi!(mut niitä saa)
No ei voi ku nauraa merkki kavereiden säheltelylle ku ovat aina naisten kans ongelmissa.
Sortstsit kaikille naisille jotka ovat saaneet näiden kuspäiden kohtelua kokea...MUT EI SAA YLEISTÄÄ... MEITÄ ON PAREMPIAKIN.(vaikka harvassa)
Varokaa liian itseään täynnä olevia
liian omistushaluisia ja liian ulkonäköönsä kattovia leijonia ja jotka pelkää sitoutumista...ne on niitä vaarallisia ja ne ei opi koskaan.
Mä en kuulu niihin.
Naiset on maailma suola ja niitä pitää varjella kaikin keinoin!!,joten oppikaa häntäheikit pitämään vehkeet sisällä nii ei tartu teän paska maine kiitos!!
Puhdas sielu-puhdas mieli :)

5

892

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • leijonat tosiaankaan

      petä. Itse olen ollut 19-vuotta leijonan(M) kanssa naimisissa ja koska olen itse neitsyt, on elämä ollut yhtä tahtojen taistelua. Meillä ainakaan neitsyt ja leijona eivät käy yhteen. Olisi pitänyt jo aikaa sitten lähteä, mutta monta yhteistä lasta, niin ei ole helppoa. Uskollinen hän on kyllä ollut aina, eikä polta eikä juo. Toki muitakin hyviä puolia löytyy, mutta kun olemme vaan niiiiin erilaisia...

      • huono asia?

        Vaikka taisteluita tulee, niin kyllä se rauhakin niiden jälkeen tulee. Ei ne luonne-erot liittoa kaada tai saa kaataa. Tietysti jatkuva henkinen väkivalta on asia erikseen.


    • hienoa

      että teidänlaisiakin Leijonamiehiä löytyy, mut mikähän on nousumerkkisi? Se luultavasti vaikuttaa asiaan.

      • Leijona76Dragon

        Joo, kuule se taitaa olla Aurinko, ja niinku moni muu mun tähtikartassa taitaa olla Aurinko...en ole aivan varma kyllä mitä ihan tarkkaan tarkoitat nousevalla merkillä mut Aurinko on monessa paikassa kuiteski!!
        Joo onhan niitä toisenlaisia myös joo... jätetään siihen!!

        Ei muuta ku morientes ja hyvää kaikille :)


    • ruusutar

      pidä tuo linja elämässäsi aina, älä annakkaan maailman pahuuden ja vilpillisyyden paaduttaa suurta ja lämmintä leijonansydäntäsi ja sieluasi, niin löydät varmasti sen ihan oikean rakkauden vielä! :) kaikkea onnea!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      88
      8103
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      42
      4708
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4361
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      44
      2556
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      93
      1412
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1276
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      40
      1227
    8. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1140
    9. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      63
      1110
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      166
      1070
    Aihe