Windows heittää heti ulos

Siivosin koneelta haittaohjelmia Microsoftin omalla ohjelmalla, kävi niin että kun käynnistää koneen ja kirjautuu sisään sanoo että lataa asetuksia, mutta sen jälkeen loggaa heti itsensä ulos. Koneessa on vain yksi käyttäjätunnus ei salasanoja.
5523
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vikaa en tiedä, mutta palauta kone ennen siivousta
olevaan kokoonpanoon.

Äänestä
  • Joku vanha loytyy, mutta jolla voisi palauttaa Windowsin, kone on HP:n ja se käyttää tähän tarkoitukseen jotain HP invent ohjelmaa. Tämäkään palautus ei onnistus antaa odottamatoman virheen ja jää jumiin.
    Onko mitään konstia ohittaa tuota oletus käyttäjää? Epäilen että sen asetukset on jotenkin sekaisin.

    Äänestä

  • varmistusta kirjoitti:

    Joku vanha loytyy, mutta jolla voisi palauttaa Windowsin, kone on HP:n ja se käyttää tähän tarkoitukseen jotain HP invent ohjelmaa. Tämäkään palautus ei onnistus antaa odottamatoman virheen ja jää jumiin.
    Onko mitään konstia ohittaa tuota oletus käyttäjää? Epäilen että sen asetukset on jotenkin sekaisin.

    ja kirjaudu vikasietotilassa järjestelmänvalvoja tilille.

    Äänestä

  • bootatessa kirjoitti:

    ja kirjaudu vikasietotilassa järjestelmänvalvoja tilille.

    Vikasietotilassa tekee myös järjestelmän valvojalle saman, eli kuittaa heti käyttäjän ulos

    Äänestä

Jos kiintolevyn voi laittaa toiseen koneeseen, saa suhtkoht vaivattomasti kopioitua toimivan rekisterin.
Laita levy toiseen koneeseen ja kopioi
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;fi;307545
ohjeen mukaan snapshot kansiosta c:\windows\system32\config\ kansioon rekisteriavaintiedostot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


missä vika? kirjoitti:

Siivosin koneelta haittaohjelmia Microsoftin omalla ohjelmalla, kävi niin että kun käynnistää koneen ja kirjautuu sisään sanoo että lataa asetuksia, mutta sen jälkeen loggaa heti itsensä ulos. Koneessa on vain yksi käyttäjätunnus ei salasanoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu