Mistä johtuu kellertävä valkovuoto?

eli mistä johtuu?viikkoja 35
61236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

samaa täällä,ihmettelen,,ja haiskahtaa--??

Äänestä

voiskohan kyseessä olla jokin tulehdus? Kannattaa käydä antamassa virtsakoe, jotta syy selviää..Näin neuvoisin varsinkin jos haiskahtaa pahalle.

Äänestä

yleensä pahan tuoksuinen valkovuoto ei ole normaalia vaan kyse tulehduksesta tms.

Äänestä
  • synnytyksen lähestyessä mulla vuoto lisäänty ja ns. limatulppa tuli kellertävänä vuotona n. viikon ajan pikkuhiljaa

    Äänestä

mulla tullut ennenkin eikä tulehdusta ole ollut.
Mutta nyt vain tulee enemmän kellertävää ja runsaasti.
Eikä haise sen kummemmalle ku tavallinenkaan valkovuoto.

Äänestä

Mulla ainaski valkovuoto muuttunut kellertäväksi jos olen juonut liian vähän. Joo ja virtsa myös. Sitten keltasuus hävinnyt ku oon juonu enemmän nestettä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miettii... kirjoitti:

eli mistä johtuu?viikkoja 35

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu