Miksi ostaisin jo muodista pois mennyyttä?

ensi kevät

Miksi ostaisin jo muodista poistunuttatavaraa nurkkiini,koska ensi keväänä uudet tuulet!

5

1360

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • emmä vaa...

      oo muodin orja.

      Mulla on täysin oma tyyli ja ylpeä siitä

      • Jupi

        Muodin orjat pitää kaupat pystyssä. Itse ei huvita maksaa vaatteista huikeita hintoja vain siksi että ne ovat hetken muodissa. Kannattaa ostaa alesta vaatteet ja neovat vielä hetken muotia ja silti saa halvalla.


    • Janey

      Kannattaa myös muistaa, että tietyt vaatekappaleet eivät juurikaan mene pois muodista, sellaiset ns. perusvaatteet, kuten tavalliset topit. Ja muoti ei lopulta kuitenkaan vuodessa muutu ihan niin radikaalisti, etteikö edes osaa viime vuoden hankinnoista voisi vielä käyttää.. Itse varsinkin "köyhänä" opiskelijana en ihan helpolla pistä vaatteita menemään.. Ihan kestävän kehityksen nimissäkin olisi mielestäni hyvä, ettei tietyn sensongin aikaista vaatekappaletta hylättäisi heti kun sesonki on päättynyt..

      • fun

        Nykyisin muoti on niin sanotusti vapautunuttakin että siinäkään mielessä viime syksyn vaatteet eivät ole missään nimessä epämuodikkaita. Ja varsinkin värit, mietikääpäs kuinka monta vuotta on samat värit aina vaan yhtä muodikkaita pari mainitakseni vihreä ja suklaanruskea!? En häpeä kertoa että uudistan tulevana syksynäkin n. pari vuotta sitten ostamiani suklaan ruskeita farkkuja jollain kivalla neuleella ja ehkäpä uudella vyöllä..


    • suosikkikenkiäni

      Ne ovat aina muodissa. Mallin pienet muutokset ei haittaa tosi käyttäjää. Kun sain edelliset rikki, hain uudet puoleen hintaan. Se kannatti, joten alesta on hyötyä rahallisestikin. Käytän säästyneet rahat johonkin muuhun mukavaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      80
      8902
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      315
      6747
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      100
      5950
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3850
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      30
      3241
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      65
      3169
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      167
      2199
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1816
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1478
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1256
    Aihe