Kun murkut puhuu kengästä, mikä aine on kyseessä?
"Kenkä" ?
Utelias
5639
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hasis
En tiedä huumeslangista koska en niissä piireissä pyöri.
no siis voi olla koska on ollut huhuja(perättömiä) että hasiksessa olis kengänpohjaa mukana
Siis tämä kuuluuisa PL (peruslätkä), on juurikin sitä jatkettua kakkaa mitä suomeen tuodaan ja jota suomessa jatketaan. Ei tänne kannata oikein muuta tuoda... Tätä kannattaa välttää. Siinä voi olla oikeasti lastulevystä lähtien aina koneöljyyn asti kaikkea shittiä. Briteissä tätä sanotaan "saippuaksi" tai "kaavaksi". Ja se on oikeasti vaarallista tavaraa. Ei päihdyttävyyden takia, vaan kaikkien liimojen miljoonien muiden eri yhdisteiden takia.
Kukka on taas ihan eri asia. Tiedät mitä saat.
saippua tai 9-bar (se saippuapalalta näyttävä on 9-unssia tai 250g) on luku erikseen, mutta ei kukkakaan aina ole miltä näyttää.
tapa 1 -
kun otat kukat kuivumaan, keitä niitä sokerivedessä. sokeri turvottaa kukat, tuo painoa ja näyttää kiteiseltä ja maistuu makealle. tehohan siinä vähän lähtee keitettäessä, mutta ei se teho, vaan se paino.
tapa 2 -
mikäs papu se olikaan. no eräs papu on jauhettuna aika kristallin näköistä ja vihreää. sitä kun jauhaa ja nuppuja pyörittelee siinä ne kerää "kristalleja" jotka sitten hämää ihmisiä.
tapa 3 -
jos ei muuten pysy riittävästi niitä feikkikristalleja, ne saa kiinnittymään ihan hiuslakalla siihen pintaan.
kannattaa opetella vähän katsomaan sitä kasvia.