No, vain yksi heistä oli juutalainen.
Tietenkin toimintatavoissakin on eroa. Onneksi.
http://www.jewwatch.com/jew-leaders-stalin.html
Mutta Masa olisi kyllä voinut tuomita jyrkemmin sionistien puuhat - siitä miinusta hänelle.
Tietenkin toimintatavoissakin on eroa. Onneksi.
http://www.jewwatch.com/jew-leaders-stalin.html
Mutta Masa olisi kyllä voinut tuomita jyrkemmin sionistien puuhat - siitä miinusta hänelle.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tietääkseni
Lutherhan oli tiukka asenteissaan sionisteihin
http://en.wikipedia.org/wiki/Martin_Luther_and_the_Jews
luonteeseen, heidän tapaansa käyttää muista hyväkseen ja siihen, että he olivat tappaneet Jeesuksen ja vainonneet kristittyjä.
Olen miettinyt voiko Lutheria sittenkään pitää anti-semiittinä koska hän tuomitsi vain faktojen pohjalta, jotka kyllä olivat aika raskaita.
Tietenkin ehkä oli ylireagointiakin mutta mitä enemmän asiaan perehtyy, niin sitä ilmeisemmältä näyttää, että kyse ei ollut siitä, että hän olisi sulkenut heidät pois sen Jumalan armosta, jota hän edusti vaan siitä, ettei hän hyväksynyt heidän moraaliaan tai moraalittomuuttaan.
Matti on tiktaattoriopiston priimus. Minä opetan. Ainoa vika siinä nuoressa lahajakkuuvessa on, että kun se ei suostu kasvattamaan viiksiä.
ajattele nyt vähän meitä alempiakin kun sitä opetat ja vaikka välillä koraaniakin opettaisit. Siinähän tuo rasismi ei korostu kuten talmudismissa.
ei ne Jeesusta vihaa vaan eivät vaan usko sen jumaluuteen mutta muuten pitävät hyvänä miehenä jonka oppi on koraaninkin mukaista
http://www.islamopas.com/missupp7.html
etkö sitä muistanut?
totta on.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/5154838.stm