Alkoholitta 8.7-06

Kylläpäs oli kiva herätä krapulattomaan lauantaihin ja kesäloman ekaan päivään:Ennen sitä oli milloin enempi milloin vähempi huono olo loman ekana päivänä,kun ei osannut lomaansa aloittaa ilman viinaksia.Onneksi nyt on toisin:)

Leppoisaa lauantaita.t tipaton lomailija pörri
7889
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

sulle lomalainen. eiköhän lähetä lenkille ennen kuin lämpö nousee niin että tossut sulaa alta ?

Äänestä

Raitis lauantai. Joo, yöllä oli ukkosta. Nythän tuo on taas aurinkoista. Tipatta lauantai menee.

Äänestä

Tänään ei ole viina krapulaa mutta bentso krapula on.
Viimeksi kun pidin putken, sain siitä niin kovan krapulan että piti käydä lekurilla valittelemassa kankkusta niin se skrivasi 100 kpl bentso respan ja sitten meni nekin överiksi niinkuin kaikki muukin menee paitsi se raittius.

Äänestä

Minä heräsin naapurin naapurin emännän soittoon klo 9.15, kysyi lähdenkö häntä uittamaan (ikää 82v) ja minä unisena, että tunnin päästä. Keitin kahvit ja luin lehden. Pikkuisen otti stressiä vanhan ihmisen uittaminen, lopulta huomasin, että minä olin enemmän vaaravyöhykkeessä. Hänellä oli termos ja itsetehdyt pullat, ehkä opin taas jotain selviytymisestä. Lopun päivää olen viettänyt varjon puolella ja pitänyt huolen tankkauksesta.
Maanantaina taas komennus kuumuuteen, onneksi vain viikko ja vapaaehtoisena, pari vuotta sitten minua ei käytetty, vaikka omasta mielestäni kukaan ei tiennyt "lievästä" alko-ongelmasta.
Kaikille mukavaa viikonloppua ja mielellään ilman tuotteita.

Äänestä

lapseks jälleen ja helekatin mukavaa on ollu.

Just katottiin Ice Age ykkönen ja jostain pitäs hankkii kakkonen katottavaks. Jo on osattu tehä hyvää jälkee.

Ajateltiin et jos lämpötila laskee tonne kahteenkymmeneen viiteen niin sit tarvii jo ainaki sisäistä lämmikettä. Sitä varten haettiin luostarista tuliseks maustettuu borssia, kaalipiirakoita ja muhkeen kokosia korvapuusteja ja mulle kun voi myydä melkein mitä vaan niin mukaan tuli hunajapänikkäki - vaikka en edes tykkää hunajasta.

Tunnustus: retkahdus meinas jo tapahtuu eilen mutta taistelin niin jotta kynnet porautu kämmeniin. Tänään sit ajattelin et anti mennä ja ostin litran verran sulkaajäätelöö jossa on oikeeta suklaaröhelöö päällä.

Jäätelöpaketin kansi aukee just sillon ku potk..korjaan jalkapallo alkaa. Oon sitte Portugalin puolella - vetoo en kyllä uskaltanu lyödä.

Alkoholiin en oo koskenu tänäänkään vaan vissyy kyllä menee (ihmeen nopeesti seki lurahtaa elimistön läpi)

Äänestä

Selvänä ja ei tippaakaan tänäänkään.

Äänestä

Aina lomasi aloit ennen.

Sitäkin hienompaa, että olet päässyt viinista eroon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


old_profile_29315 kirjoitti:

Kylläpäs oli kiva herätä krapulattomaan lauantaihin ja kesäloman ekaan päivään:Ennen sitä oli milloin enempi milloin vähempi huono olo loman ekana päivänä,kun ei osannut lomaansa aloittaa ilman viinaksia.Onneksi nyt on toisin:)

Leppoisaa lauantaita.t tipaton lomailija pörri

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu